مهر/ «شارل میشل»می گوید که اتحادیه اروپا دیگر قصد ندارد از آنچه «اقدامات تحریک‌آمیز» ترکیه خوانده شد، چشم‌پوشی کند و بزودی این کشور را تحریم‌ خواهد کرد.

به گزارش یورو نیوز، شارل میشل، رئیس شورای اروپا در پایان جلسه سران کشورهای عضو که به صورت مجازی برگزار شد با بیان این خبر گفت که اعضا تصمیم گرفتند که هرگونه تصمیم برای اعمال تحریم‌ها ضد ترکیه را به نشست سران ماه دسامبر موکول کنند.
وی همچنین گفت که رهبران اروپایی اقدامات تحریک‌آمیز و اظهارات مقام‌های این کشور را در خصوص رویدادها و تنش‌های اخیر «غیرقابل قبول» تلقی کردند.
جدا از تحرکات آنکارا در شمال سوریه و حضور نظامی در لیبی، بحران مهاجرت، مناقشه شرق مدیترانه، نقش غیرمستقیم در جنگ قره‌باغ و نیز اظهارات تند رئیس جمهوری ترکیه ضد همتای فرانسوی خود در ارتباط با مبارزه با اسلام‌گرایی و ماجرای انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اسلام در این کشور از جمله موضوعات اصلی تنش‌زا میان آنکارا و رهبران اروپایی به شمار می‌آید.
شارل میشل که در پایان نشست مجازی سران اروپا در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت در بخش دیگری از اظهارات خود تاکید کرد: «ما اقدامات یکجانیه اخیر (ترکیه را) در شرق مدیترانه و اظهارات تحریک آمیز را به عنوان رویکردی غیرقابل قبول محکوم می‌کنیم.»
فرانسه از جمله کشورهایی است که اصرار دارد ترکیه به دلیل «اقدامات تحریک آمیز» و حملات لفظی رئیس جمهوری‌اش از سوی اتحادیه اروپا مجازات شود.
اردوغان به تازگی با طرح انتقادهایی تند و بی‌سابقه به امانوئل ماکرون به دلیل دفاع و حمایت از انتشار کاریکاتورهای ضد اسلامی توسط نشریه شارلی ابدو تاخته و وی را به اسلام‌هراسی متهم کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar