صبح نو/ متن پیش رو در صبح نو منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

مهدی ترابی، بازیکن شماره هشت تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در دیدار با تیم فوتبال پیکان موفق شد در دقیقه 19 گل نخست تیم پرسپولیس را به ثمر برساند. اگرچه این گل نیز همانند ده‌ها گل دیگری است که تاکنون در لیگ برتر زده شده و بعد از این هم زده می‌شود اما نکته مهم در این میان به شادی پس از گل ترابی اختصاص داشت. مهدی ترابی بعد از زدن گل به سمت دوربین تلویزیونی آمد و نوشته‌ای را در زیر پیراهن اصلی خود نشان داد که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. ترابی در پیراهن سفیدرنگی که به تن داشت، نوشته بود: «تنها راه نجات کشور = اطاعت از رهبری».
مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اطاعت از رهبری وظیفه همه ماست و این حرکت من هشدار به برخی مسوولان بود.
مهدی ترابی پس از پیروزی ۲ بر یک پرسپولیس برابر پیکان در مورد حرکتی که بعد از گل انجام داد، گفت:آدم سیاسی نیستم، کارم کاملا دلی بود. همه باید بدانیم که اطاعت از رهبری وظیفه همه ماست. این حرکت من هشدار به برخی مسوولان بود که بدانند همه باید از رهبر تبعیت کنیم. ایشان تنها راهگشای مشکلات کشور است و همه ما باید گوش به فرمان رهبری باشیم. ترابی در خصوص قضاوت داور این دیدار هم گفت: به اعتقاد من داوری مشکل زیادی نداشت البته چند صحنه وجود داشت که فکر می کنم کارشناسان در مورد آن نظر بدهند، بهتر است. وی خاطرنشان کرد: به هواداران قول می‌دهم بازی به بازی بهتر شویم و به بردهای بیشتری دست پیدا کنیم. پرسپولیس در کادر فنی تغییرات زیادی داشته و این مساله رفته رفته در حال حل شدن است و مطمئنا شما پرسپولیس قوی‌تری را در هفته‌های آینده خواهید دید.
اقدام دیروز مهدی ترابی البته به مذاق برخی افراد وابسته به غرب و سلطنت‌طلبان خوش نیامد و با هجوم به صفحه شخصی وی در فضای مجازی توهین‌هایی را به او مطرح کردند. این در حالی است که در هفته‌های گذشته بازیکنان برخی تیم‌های پایتخت در اقدامی مشابه پیامی را از همین طریق به تماشاگران منتقل کرده بودند که از سوی رسانه‌های معاند و جریان ضدانقلاب پشتیبانی می‌شد. غافل از اینکه مرگ خانم سحرخدایاری به گفته پدرش ارتباطی با اتفاقات روی داده نداشت و وی صرفا به دلیل بیماری‌ای که داشت اقدام به خودسوزی کرده بود؛ اما این گفته نیز از سوی جریان ضدانقلاب مورد قبول واقع نشد.
اینکه انتقال پیام‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و حتی ملی با استفاده از زیرپیراهن‌های ورزشی از چه زمانی آغاز شده است به طور دقیق مشخص نیست اما در داخل و خارج از کشور بارها این اتفاق افتاده است. در بسیاری از رقابت‌های داخلی دیده‌ایم که بازیکنان زیرپیراهن‌هایی با اسامی ائمه اطهار؟عهم؟ یا چهره شهدا به تن کرده‌اند. بازیکنانی چون عنایتی، طارمی، علیپور و رجب‌زاده که توانسته‌اند عنوان آقای گلی لیگ برتر را به دست آورند بارها زیرپیراهن‌هایی با اسامی شهدا یا ائمه به تن کرده‌اند.
اما آنچه دیروز از سوی مهدی ترابی رقم خورد اشاره به واقعیتی داشت که باید از سوی مسوولان اجرایی کشور مورد توجه قرار گیرد. رهبر معظم انقلاب بارها بر تلاش و مدیریت جهادی تاکید کرده‌اند. ایشان در دیدار روز اربعین با برخی جوانان و عزاداران نیز فرمودند اگر مسوولان نصف اندازه‌ای که حرف می‌زنند، کار می‌کردند، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شد.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید