وطن امروز/ متن پیش رو در وطن امروز منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست

 قابل پیش‌بینی‌ترین انتخابات هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران هم با حاشیه همراه بود و در این میان محسن هاشمی برای چهارمین سال پیاپی به عنوان رئیس شورا انتخاب شد. 
به گزارش «وطن امروز»، محسن هاشمی تک ‌کاندیدای ریاست شورای شهر تهران، 18 رای از 20 رای ممکن اعضا را به دست آورد تا همچنان در راس شورای پایتخت بماند، البته محمدجواد حق‌شناس یکی دیگر از اعضای شورای شهر اعلام کرد با یک پیامک از کاندیداتوری ریاست شورا انصراف داده است. 
حق‌شناس در این باره گفت: بنده تا الان کاندیدای ریاست شورای شهر تهران بودم، چرا که معتقد هستم مدیریت شهری و شورای شهر تهران نیاز به خون جدیدی برای ادامه کار دارد اما لحظاتی پیش پیامکی از سوی یکی از بزرگان اصلاح‌طلب برای من ارسال شد مبنی بر انصراف بنده از کاندیداتوری ریاست شورای شهر تهران و بر همین اساس بنده انصراف خود را در این انتخابات اعلام کردم. 
با این وجود محسن هاشمی با رای 90 درصدی اعضای شورا بر کرسی ریاست نشست تا اظهارات حاشیه‌ای حق‌شناس را کسی جدی نگیرد. 
محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر در پاسخ به اینکه حق‌شناس گفته است بزرگان اصلاحات از وی به صورت تلفنی خواسته‌اند در انتخابات هیأت‌رئیسه شرکت نکند و اینکه چرا باید از بیرون شورا برای آن تصمیم گرفته شود، گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم ولی می‌دانم آقای حق‌شناس این لیاقت را داشتند در انتخابات حضور پیدا کنند و از خودشان بپرسید علت عدم حضورشان چه بود. فکر می‌کنم می‌توانستند حضور پیدا کنند و خودشان نخواستند، درباره این موضوع از خودشان بپرسید. 
وی در پاسخ به این سوال که چرا از بیرون شورا برای عدم حضور وی تصمیم‌گیری شد، افزود: این تصمیم‌گیری نیست، توصیه است، در مذهب ما هم مشورت هست هم استخاره، اسمش را توصیه و دخالت نگذارید.
در این انتخابات همچنین سیدابراهیم امینی به عنوان تنها کاندیدای نایب‌رئیسی در این دوره شرکت کرد و با کسب 16 رأی از 18 رأی اخذ شده به عنوان نایب‌رئیس شورای شهر تهران باقی ماند. در ادامه نیز رأی‌گیری برای انتخاب 2 منشی هیأت‌رئیسه برگزار شد. در این رقابت که زهرا نژادبهرام، الهام فخاری و سید‌آرش میلانی برای کسب این سمت رقابت کردند، در نهایت زهرا نژادبهرام با کسب 13 رأی و آرش میلانی با کسب 12 رأی به عنوان 2 منشی هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران انتخاب شدند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar