رسالت/ « صد رحمت به پت و مت! » عنوان سرمقاله روزنامه رسالت به قلم مسعود پيرهادي است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:
 
پت و مت، يک پويانمايي است که با استفاده از تکنيک لحظه‌اي (حرکت-توقف، استاپ‌موشن) در کشور چک ساخته‌شده‌است. اين انيميشن داراي دو شخصيت به نام‌هاي پت و مت است و در آن، دو دوست را نمايش مي‌دهد که دچار مشکلات به‌وجودآمده توسط خود مي‌شوند. آنان مي‌خواهند با استفاده از وسايل ممکن و غيرممکن و خرده‌ريزهاي اطراف خود، اشتباهات خود را تصحيح کنند، اما در نتيجه آن اقدامات، مشکلات جديدي به وجود مي‌آورند. پت و مت با اعتماد به نفس بالا و البته مهارت زياد در کار با ابزارآلات فني، کاملا بي‌پروا به تخريب آنچه موجود است مي‌پردازند و البته نتيجه کار هم کاملا از قبل قابل پيش‌بيني است. نکته جالب توجه اين است که اين دو شخصيت هرگز با به وجود آمدن مشکلات جديد، دلسرد نمي‌شوند و سعي در حل مشکل با روش‌هاي تخيلي و نامتعارف، دارند. با اين مقدمه نسبتا طولاني سراغ برخي از مسئولان طناز و شوخ خودمان برويم که اهتمام تامّي دارند تا خود را شبيه به اين دو شخصيت کنند و در اين وانفسا لااقل لبخندي بر لب مردم بنشانند ولي به نظر مي‌رسد، شوخي‌هاي آنان يا به اندازه پت و مت جذاب نيست يا از حد گذشته و يا شايد نبايد اساسا روي زندگي مردم پياده مي‌شد وگرنه نه‌تنها خنده‌دار نيست بلکه آزاردهنده مي‌شود. 
شوخي‌هاي اينچنيني وقتي خنده‌دار است که صرفا بر صفحه تلويزيون و سينما نقش ببندد نه اينکه کار وزندگي ميليون‌ها نفر از مردم را تحت الشعاع قرار دهد. به تصميم‌هاي عجيب و غريب چند ماه گذشته ستاد ملي مقابله با کرونا کاري نداريم؛ صرفا به تصميم‌هاي محيرالعقول اين عزيزان در هفته جاري مروري مي‌کنيم تا دو صد رحمت خود را روانه پت و مت کنيم!
سخنگوي ستاد ملي مقابله با کرونا گفت: «از ۲۰ آبان به مدت يک‌‌ماه، همه مراکز به جز مراکز و مشاغل ضروري رده شغلي يک، از ساعت ۱۸ تا روز بعد، تعطيل خواهند بود.» علت اين تعطيلي لابد اين است که کرونا شب‌ها استراحت مي‌کند و با تاريک شدن هوا به منزل مراجعت خواهد کرد. در مورد ديگر، انوشيروان محسني بندپي استاندار تهران، با اشاره به محدوديت منع تردد در برخي از کشور‌هاي اروپايي اظهار کرد: در برخي از کشور‌ها براي کاهش شب‌نشيني‌ها و دورهمي‌ها تصميماتي مبني بر محدوديت تردد در سطح شهرهايشان انجام داده‌اند. وي با اشاره به پيشنهاد مطرح شده درباره منع تردد از ساعت ۲۱ گفت: اين پيشنهاد در ستاد ملي مبارزه با کرونا مطرح و بحث شد که زمان اجراي آن را در اختيار رئيس قرارگاه عمليات ستاد کرونا تهران قرار دادند. بر همين اساس محدوديت منع تردد از ساعت ۲۱ روز شنبه ۲۴ آبان اعمال خواهد شد و اين مصوبه ستاد ملي مبارزه با کرونا است. هرچند اخبار ضد و نقيض پيرامون اين مطلب هنوز به گوش مي‌رسد، اما مطرح شدن اين موضوع و موافقت برخي از اعضاي ستاد، قطعي است. در ادامه، ناوگان حمل و نقل عمومي را از اين محدوديت تردد، مستثني کرده بودند که احساس شد، قدري عقل و درايت در مجموعه وجود دارد تا اينکه معاونت حمل و نقل و ترافيک طي اطلاعيه‌اي اعلام کرد: «با مجوز شهردار تهران و نظر به تصميمات ستاد ملي مبارزه با کرونا مبني بر اعمال محدوديت يک ماهه براي فعاليت مشاغل، کاهش ساعت کاري خطوط حمل و نقل عمومي از سوي اين معاونت اعمال مي‌شود.»
بر اين اساس از ٢٠ آبان ماه، اتمام ساعت کاري کليه خطوط داخلي مترو ساعت ٢٠:3٠ و خط متروي کرج و گلشهر تا ساعت ٢٠ خواهد بود.
همچنين به منظور اعمال محدوديت و کاهش فعاليت در خطوط اتوبوسراني، پايان زمان فعاليت ناوگان در تمامي خطوط بي آر تي (انبوه بر) در مسير رفت (آخرين اعزام) ساعت ٢٠ و در مسير برگشت آخرين اعزام به ساعت ٢٠:3٠ کاهش خواهد يافت.اينکه هرچقدر زمان حضور مردم را محدود کنيم، تراکم جمعيت در آن ساعات بيشتر مي‌شود و نقض غرض رخ مي‌دهد به کنار؛ خودروهاي شخصي را مشمول منع تردد کرديم؛ ناوگان حمل و نقل عمومي هم ساعت کار خود را کاهش داده؛ آيا مشخص است افرادي که مشمول استثنائات حضور بعد از ساعت 21 هستند با چه مرکبي بايد خود را به مقاصد خود برسانند؟!
مطالب پيش‌گفته، تنها گوشه‌اي از طنازي و ملاحت اين عزيزان است. عمر تصميم‌ها و بعضا قوانين در کشور ما به يک هفته رسيده است؛ حتي براي نگارنده هيچ استبعادي ندارد که برخي از مواردي که در اين نوشته آمده است، در زمان انتشار، تغيير يافته باشد!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar