پارسینه/متن پیش رو در پارسینه منتشر شده و انتشار آن به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
 
مسئولان بندر الحدیده یمن از کشف و ضبط یک محموله اهدایی سازمان یونیسف در قالب ۷۸۶ کیف مدرسه با نقشه‌های چاپی خبر داد که در آن‌ها رژیم غاصب صهیونیستی به جای فلسطین به رسمیت شناخته شده و یونیسف قصد توزیع آن‌ها را میان دانش آموزان این استان داشته است.

به گزارش شبکه خبری المسیره، این محموله اهدایی یونیسف با حضور سرهنگ مهدی الکحلانی رئیس کل پلیس استان الحدیده و جابر الرازحی رئیس شورای عالی اداری و هماهنگی امور انسانی این استان کشف و ضبط شد.

الرازحی گفت: این اولین بار نیست که چنین محموله‌هایی کشف و ضبط می‌شود. در گذشته نیز مقادیر زیادی از این محموله‌ها کشف و ضبط شده است.

وی افزود: اقدامات و فعالیت‌هایی که این سازمان‌ها تحت عنوان کمک به مردم یمن انجام می‌دهند در راستای فعالیت‌های خصمانه و تحریک آمیز و خدمت به برنامه‌های قدرت‌های شرور استکباری آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

مقام یمنی تاکید کرد که هوشیاری دستگاه‌های امنیتی و آگاهی شهروندان، مانعی در برابر طرح‌های ویرانگر خواهد بود.

نخست‌وزیر سابق قطر خواستار استعفای «محمود عباس» شد، «حمد بن جاسم» نخست وزیر سابق قطر در صفحه توئیتر خود نوشت که بفلسطینیان با اعلام تعویق انتخابات فلسطین از سوی ریاست تشکیلات خودگردان، به نقطه صفر بازگشتند.

وی در ادامه توئیت خود افزود: «دلایلی که محمود عباس را به اتخاذ تصمیم درباره تأخیر در برگزاری انتخابات فلسطین واداشت، برای ما روشن است، اما آنچه که می‌خواهم بگویم این است که وی باید در این شرایط کنونی قدرت را به شکل مسالمت آمیز و دموکراتیک منتقل کند».

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا رسماً اعلام کرده که برگزاری انتخابات فلسطین به تعویق افتاده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: «تعویق انتخابات تا زمانی ادامه دارد که تضمینی برای مشارکت اهالی قدس اشغالی در انتخابات فراگیر فلسطین، داده نشود».

وی دستور تعویق برگزاری انتخابات فلسطین را با وجود مخالفت‌های صریح گروه‌های فلسطینی صادر کرده است. روز چهارشنبه جنبش حماس بر مخالفت کامل خود با هرگونه تأخیر یا لغو انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین تأکید کرد.

جنبش حماس ضمن مخالفت کامل خود با تعویق یا لغو برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین اعلام کرد که «تن‌ها راه‌حل برگزاری نشست ملی برای بررسی سازوکار‌های تحمیل انتخابات در قدس بدون اجازه و یا هماهنگی با رژیم اشغالگر است».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar