اسب بخار/ شرکت «آئودی» به تازگی عکس ها و مشخصات فنی دو مدل “e-tron S” و “e-tron S” اسپرت بک را منتشر کرده است.
پس از معرفی کراس اوور جذاب e-tron، به عنوان اولین کراس اوور تمام الکتریکی، آئودی اکنون از مدل S این خودرو نیز پرده‌برداری کرده است.

ویژگی های فنی آئودی e-tron S
آئودی e-tron S به عنوان اولین خودروی الکتریکی تولیدی با سه موتور الکتریکی شناخته می شود. دو موتور در چرخ های عقب و یک موتور در چرخ های جلو قرار گرفته اند. در نتیجه این چینش، ۴۹۶ اسب بخار قدرت و ۹۷۳ نیوتن متر گشتاور به دست آمده است.

شایان ذکر است که بیشینه گشتاور تنها به مدت ۸ ثانیه در حالت اوربوست در اختیار خواهد بود. با این وجود، سرعت گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها در ۴٫۵ ثانیه انجام می گیرد و بیشینه سرعت به ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت می رسد. در مدل سه موتوره، از بسته باتری با ولتاژ بالا و ظرفیت ۹۵ کیلووات ساعت استفاده شده که ۸۶ کیلووات ساعت آن قابل مصرف است.

 بدین ترتیب، شعاع مسافتی در مدل e-tron S به ۳۵۹ کیلومتر و در مدل اسپرت بک به ۳۶۳ کیلومتر می رسد. به گفته آئودی مدل جدید e-tron S از سیستم کنترل هوشمند رانندگی بهره می برد که فرمان پذیری و چابکی را وارد مرحله جدیدی می کند. در حالت رانندگی نرمال، به منظور بهینه سازی هرچه بیش تر مصرف انرژی، تنها به چرخ های عقب نیرو وارد می شود.

 بدین ترتیب، موتورهای الکتریکی چرخ های جلو فقط هنگامی که راننده قدرت بیش تری لازم داشته باشد وارد عمل می شود. هر کدام از موتورهای الکتریکی عقب به وسیله یک جعبه دنده تک سرعته، گشتاور را به چرخ مربوط منتقل می کنند، بنابراین دیگر نیازی به دیفرانسیل مکانیکی نیست.

در مقایسه با مدل استاندارد e-tron، در نسخه S بیش تر قدرت به چرخ های عقب منتقل می شود و راننده نیز می تواند به انجام حرکات دریفت کنترل شده بپردازد. بدین منظور، سیستم کنترل پایداری یا ESC باید در حالت اسپرت و سیستم فرمان پذیری در حالت دینامیک (Dynamic) قرار گیرد.
 
آئودی e-tron S از سیستم تعلیق بادی فعال بهره می برد که ارتفاع خودرو را تا ۷۶ میلی متر تنظیم می کند. آئودی برای مدل e-tron S رینگ های ۲۱ اینچی را به صورت استاندارد درنظر گرفته است، اما در آینده ای نزدیک، رینگ های ۲۲ اینچی نیز قابل سفارش خواهند بود. دیسک های ترمز بزرگ تر با کلیپرهای ۶ پیستون با لوگوی S نیز به صورت آپشن موجود هستند.

 
طراحی
از نظر طراحی، چهره جذاب تری را از آئودی e-tron S شاهد هستیم. بدنه خودرو به لطف نصب دورگلگیرها و سپرهای جدید به میزان ۵۰ میلی متر عریض تر شده است. از نکات کلیدی طراحی، که بر جذابیت بدنه نسبت به مدل استاندارد افزوده اند، می توان به جلوپنجره جدید با نشان S، دیفیوزر بزرگ در قسمت عقب، قاب دوربین های کناری آلومینیومی و چراغ های LED ماتریکس اشاره کرد.

 
کابین
در کابین خودرو نیز شاهد استفاده از مواد باکیفیتی همچون پوشش چرم صندلی ها، تریم آلومینیومی و فیبرکربن هستیم. صندلی های اسپرت با نشان S طراحی شده اند و در کابین از جدیدترین سیستم سرگرمی MMI آئودی با دو نمایشگر دیجیتالی استفاده شده است.

نمایشگر هدآپ نیز به صورت آپشنال قابل سفارش خواهد بود. آئودی e-tron S با قیمت ۱۰۷٫۷۷۰ دلار و نسخه اسپرت بک با قیمت ۱۰۹٫۸۷۰ دلار در بازار انگلستان به فروش خواهد رسید. ثبت سفارش برای این خودرو از تابستان امسال آغاز می شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar