اسب بخار/ شرکت «لکسوس» به تازگی نسخه جدیدی از کراس اوور “NX” را با ترکیب تریم های F اسپرت و بلک لاین رونمایی کرده است.

NX هیبریدی با ترکیب تریم های F اسپرت و بلک لاین در داخل کابین و بدنه، محصول جدید لکسوس است که در تیراژ محدود ۱۰۰۰ دستگاه طی ۳ ماه آینده تولید می شود. اولین بار در سال ۲۰۱۴ بود که لکسوس از کراس اوور کامپکت NX رونمایی کرد. از آن زمان تاکنون تنها یک فیس لیفت برای این خودرو درنظر گرفته شده و تغییرات قابل توجهی در طراحی آن صورت نگرفته است.

اکنون با معرفی NX بلک لاین، ظاهر منحصر به فردی را از این خودرو شاهد هستیم. از جمله تغییرات بدنه می توان به افزوده شدن رنگ آبی Grecian Water و زه های دور گلگیر همرنگ بدنه اشاره کرد. افزون بر این رنگ، رنگ های Ultra White و Obsidian نیز اکنون به فهرست انتخاب ها افزوده شده اند. پوشش آینه های کناری و رینگ های ۱۹ اینچی آلومینیومی نیز به رنگ تیره مزین شده تا NX بلک لاین ظاهر خاص تری به خود بگیرد.

درون کابین خودرو تغییرات چندانی صورت نگرفته است. مهم ترین تفاوت کابین لکسوس NX هیبریدی بلک لاین با سایر مدل ها، بهره گیری از دوخت آبی رنگ است. از این دوخت در قسمت های مختلفی از جمله صندلی ها، دسته دنده، فرمان، کنسول وسط، زیردستی، رودری ها، موکت کف خودرو و موکت کف فضای بار استفاده شده است.

شرکت لکسوس برای خریداران مدل جدید NX بلک لاین F اسپرت، دو چمدان مخصوص Zero Halliburton را درنظر گرفته که روی خودرو به مالکان هدیه داده می شود. قیمت درنظر گرفته شده برای کراس اوور منحصر به فرد لکسوس به ۴۶٫۸۱۰ دلار می رسد که ۳۰۰ دلار بیش تر از مدل NX300h لاکچری است.

همچنین قیمت مدل بلک لاین از نسخه پایه ای ۷٫۳۹۰ دلار بیش تر است. سیستم ایمنی Safety System+ 2.0 در این خودرو به صورت استاندارد قابل استفاده است. این سیستم شامل ویژگی هایی همچون شناسایی عابران پیاده و دوچرخه سواران می شود. همچنین راهنمای پارک خودکار و صندوق عقب برقی با سنسور شناسایی پا نیز به صورت آپشن قابل سفارش هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar