فارس/ مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت: ‌در سال جهش تولید در تولید کشنده‌ها 300 درصد و در تولید خودروهای غیرکشنده 22 درصد رشد داریم.

مراسم امضای قرارداد نوسازی هزار دستگاه انواع ناوگان کامیونی امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل و رئیس کمیسیون صنایع مجلس در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این مراسم مدیرعامل ایران خودرو دیزل بیان کرد: این قرارداد برای خودروهای فرسوده 50 سال به بالا است  و امیدواریم به نوسازی خودروهای 20 ساله هم برسیم. 

زالی ادامه داد: ظرفیت کارخانه ایران خودرو دیزل 12 هزار کشنده در سال است و هفت هزار نفر در شرکـت‌های زیرمجموعه و کارخانه اصلی فعال هستند. 

وی افزود: بر اساس این این قرارداد که امروز در شرایط سخت تحریمی و کرونایی منعقد می‌شود قرار است هزار دستگاه ناوگان تولید شود و سپس 5 هزار دستگاه و پس از این رقم را به 12 هزار دستگاه برسانیم. 

مدیرعامل ایران خودرو دیزل با انتقاد از اینکه ماده 12 و همچنین تهاتر نفت عملیاتی نشد، گفت:‌این قرارداد امروز نشان داد که می‌شود با حمایت دولت خودروسازی سنگین را فعال کرد. 

زالی گفت: ما در ایران خودرو دیزل 5 هزار میلیار بدهی و 6 هزار میلیارد زیان انباشته داشتیم.
وی افزود: با این حال 22 درصد در تولید خودروهای غیر کشنده و 3 درصد در کشنده‌ها جهش تولید داریم 
مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت: حقوق کارگران ایران خودرو دیزل 3 سال توسط ایران خودرو پرداخت می‌شد اما از دی‌ماه 98 که این قراردادها شروع شد بدین باور رسیدیم که در صورت حمایت دولت مطمئناً نیازی به آوردن خودروهای دسته دوم نیست.

زالی گفت: امیدواریم همه 12 هزار ناوگان را در موعد مقرر و زودتر بسازیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar