خبرآنلاين/ معاون امور صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه ريزي براي شفاف سازي برنامه هاي آتي پيش فروش‌ و فروش فوق العاده خودرو خبر داد و گفت: در جلسه اخير کميته خودرو گزارشي از روند واگذاري سهام، اموال و املاک مازاد شرکت هاي خودروساز ارائه شد.

 مهدي صادقي نيارکي در جلسه کميته تخصصي خودرو که با حضور تعدادي از معاونان وزارت صمت، نمايندگان دستگاه هاي نظارتي و خودروسازان برگزار شد، با تشريح مهمترين تصميمات اين کميته براي ساماندهي وضعيت صنعت خودرو، خواستار ارائه گزارشي از سوي خودروسازان در راستاي اجراي مصوبات ستاد اقتصادي سران سه قوه شد.

معاون امور صنايع وزارت صمت افزود: واگذاري دارايي هاي غير مولد خودروسازان از جمله اين مصوبات بود و خودروسازان با ارائه گزارشي از نحوه تحقق اين مصوبات به تشريح وضعيت توليد و ميزان کاهش تعهدات خودروهاي معوق پرداختند.

وي، روند تجاري سازي و توليد خودرو را مناسب ارزيابي کرد و افزود: از ابتداي سال ۹۹ تا پايان مرداد ماه، بيش از 365 هزار دستگاه خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور توليد شده است که بخش عمده اي از اين توليدات در قالب کاهش تعهدات در اختيار مشتريان قرار گرفته است. وي از افزايش 22 درصدي توليد خودرو تا ابتداي شهريور 99 خبر داد و گفت: در اين بازه زماني روند تحويل خودروهاي معوق افزايشي بوده و تاکنون 211 هزار و 520 خودروي معوق تحويل مشتريان شده است. در اين نشست، عملکرد شرکت هاي خودروساز در طرح هاي فروش و پيش فروش در مرحله اول و دوم مورد بررسي قرار گرفت و تصميماتي براي طرح هاي آتي فروش و پيش فروش خودرو اتخاذ شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar