خودرو بانک/ بعد از انتشار تيزري تبليغاتي که تلاش براي رکوردشکني در پيست نوربرگ رينگ آلمان را نشان مي داد، سرانجام کمپاني خودروسازي پورشه از نسخه 2021 پورشه پانامرا رونمايي کرد و مهم ترين تغيير آن، راه اندازي يک مدل توربو S بود که قرار است جايگزيني براي مدل معمولي باشد.

همانطور که گفتيم، پورشه پانامرا 2021 نسخه معمولي خود را کنار گذاشته و نسخه توربو S را جايگزين آن کرده است که موتوري 4 ليتري هشت سيلندر توربو دوقلو با خروجي قدرت 620 اسب بخاري و گشتاور 820 نيوتن متري دارد، اين يعني افزايش 70 اسب بخاري قدرت و 50 نيوتن متري گشتاور که در نسخه جديد دريافت خواهيد کرد.

با ارسال نيروي مذکور به سمت چرخ ها، حداقل شتاب صفر تا 96 کيلومتر برساعت تنها 2.9 ثانيه بدست خواهد آمد که براي خودرويي شوتينگ بريک 4 درب مي تواند يک عملکرد فوق العاده سريع تلقي شود. در واقع جايگزين کردن اين نسخه با مدل معمولي، باعث شده تا کاربران حدود نيم ثانيه شتاب سريع تري داشته باشند.

توربو S تنها تغييري نخواهد بود که براي راه اندازي نسخه هاي 2021 پورشه پانامرا در نظر گرفته شده است، زيرا پورشه محصولي جديد با نام 4S E-Hybrid هم براي عرضه به مشتريان دوست دار محيط زيست خود آماده کرده است. مدلي پلاگين هيبريدي که سيستم محرک آن از يک موتور شش سيلندر 2.9 ليتري توربوشارژر و يک موتور الکتريکي قدرتمند تشکيل شده است.

اين سيستم به صورت ترکيبي، در مجموع مي تواند خروجي قدرت 552 اسب بخاري و گشتاور 750 نيوتن متري توليد کند که ارسال آن به چرخ ها، شتاب صفر تا 96 کيلومتر برساعت تنها 3.5 ثانيه به همراه خواهد داشت، درحالي که مي توان با حداکثر سرعت 300 کيلومتري هم با اين خودروي پلاگين هيبريدي رانندگي کرد.

براي تامين انرژي مورد نياز موتور الکتريکي، از يک باتري بزرگ تر 17.9 کيلووات ساعتي استفاده شده است که تنها در حالت الکتريکي، امکان رانندگي تا مسافت 54 کيلومتري را بدون استفاده از پيشرانه درون سوز فراهم مي کند و بعد از اتمام شارژ باتري ها، مي توان با موتور بنزيني هم به مسير خود ادامه داد و هم باتري هاي اتومبيل را شارژ کرد.

با اين حال براي نسخه پايه پورشه پانامرا، شرکت سازنده پيشرانه 3 ليتري توربوشارژر را حذف کرده و بجاي آن يک پيشرانه 2.9 ليتري توربوشارژر دوقلو با خروجي قدرت 325 اسب بخاري و گشتاور 450 نيوتن متري جايگزين کرده است.

طبق اعلام پورشه، مدل هاي مختلف پانامرا اوايل سال 2021 ميلادي قيمت گذاري شده و در بهار همين سال به مشتريان عرضه خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar