باشگاه خبرنگاران/ جيپ گرندچروکي يکي ازپرفروش‌ترين خودرو‌هاي جيپ براي سال ۲۰۲۲ خواهد بود که به دليل نزديک شدن به تاريخ فروشش به طور مداوم در حال تغيير است.
 جيپ گرند چروکي فعلي يکي از پرفروش‌ترين وسايل نقليه در آمريکا است. اين شرکت از زمان معرفي اين نسل در سال ۲۰۱۱ بيش از ۱.۷ ميليون نمونه از اين SUV را به فروش رسانده است. هم اکنون گراند چروکي قصد دارد اين خودرو را اصلاح کند  مي توان گفت بعد از گذشت پنج سال اقدام به اين کاري کرده است.

خوشبختانه گراند چروکي جديد از اوايل سال آينده ميلادي به بازار مي‌آيد که به عنوان مدل ۲۰۲۲ عرضه مي‌شود. جزئيات مربوط اين خودرو به دليل نزديک شدن به تاريخ فروش ۲۰۲۱ خود، به طور مداوم در حال تغيير است و هنوز هم همه اطلاعات در خصوص آن آشکار نشده است اما گويا برخي از مشخصات Grand Wagoneer را دارد.

گرند چروکي جديد به احتمال زياد نشانه‌هاي بصري و داخلي جيپ بزرگتر را در نظر مي‌گيرد، اما تا زمان رونمايي از آن از همه جزئيات اطلاع نخواهيم داشت و اين رونمايي ممکن است در اواخر امسال اتفاق بيفتد.

جيپ گرند چروکي 2022

به غير از چند نمونه اوليه استتار، سرنخ زيادي در مورد شکل ظاهري گراند چروکي جديد وجود ندارد. با اين اوصاف، ما مي‌دانيم که اين خودرو شکل جعبه‌اي مانند خود را حفظ خواهد کرد. پنجره مشبک نماي هفت تکه در دو پيکربندي دو و سه رديفه ظاهر خواهد شد.

براساس آنچه در مفهوم گرند Wagoneer مي‌دانيم، گرند چروکي احتمالاً برخي از نشانه‌هاي مشابه را بدست مي‌آورد. گزارش‌ها نشان مي‌دهد که گرند چروکي به پلت فرم همه کاره آلفارومئو جورجيو منتقل خواهد شد. جالب توجه است، اين بدان معني است که گرند چروکي مي‌تواند در واقع طولاني‌تر و گسترده‌تر از مدل فعلي باشد که در حال حاضر با فاصله دو محور ۱۱۴.۷ اينچي (۲.۹۱ متر) اندازه گيري مي‌شود.

کانسپت جيپ گرند واگنير داراي هفت صفحه نمايش در داخل است. گرند چروکي احتمالاً اين تعداد را نخواهد داشت، اما از يک طرح مشابه برخوردار خواهد بود. عکس‌هاي جاسوسي از ماه آگوست، بخشي از فضاي داخلي گرند Cherokee جديد را نشان مي‌دهد. با يک صفحه لمسي مرکزي براق که به نظر مي‌رسد تقريبا يکسان با گرند Wagoneer است، اندازه آن احتمالاً در ۱۲.۱ اينچ است.

جيپ گرند چروکي 2022

  کاملا انتظار داريم که گرند چروکي از سيستم سرگرمي  جديد FCA Uconnect ۵ برخوردار باشد که بايد داراي CarPlay بي سيم و Android Auto باشد. گزارش‌هاي اوليه نشان مي‌داد که جيپ مي‌تواند گزينه‌هاي Pentastar V۶ و Hemi V۸ را به طور کامل در گرند چروکي جديد رها کند، اما به احتمال زياد اينطور نيست.

بر اساس اخباري که منتشر شده اين خودرو داراي يک موتور توربوشارژ ۲.۰ ليتري چهار سيلندر به V۶ و V۸ از مدل فعلي مي‌پيوندد. چهار سيلندر مي‌تواند جايگزين V۶ پايين خط شود، اما انتظار مي‌رود هر سه موتور در زمان عرضه در دسترس باشند و دو پيشرانه ديگر نيز مي‌توانند به اين مجموعه بپيوندند.

جيپ گرند چروکي 2022

 جيپ اخيراً مفهوم پلاگين گرند Wagoneer را معرفي کرده است، بنابراين ما انتظار داريم که پيشرانه نيز به گرند چروکي برسد، گرچه هنوز جزئيات مربوط به تنظيم دقيق آن مشخص نيست و گزارشي از Car and Driver نشان مي‌دهد که ديزل ۳.۰ ليتري V۶ از رم ۱۵۰۰ به جيپ منتقل مي‌شود. اين موتور در وانت ۲۶۰ اسب بخار قدرت (۱۹۴ کيلووات) و ۴۸۰ پوند فوت (۶۵۱ نيوتن متر) توليد مي‌کند.

جيپ گرند چروکي 2022

قيمت جيپ گرند چروکي ۲۰۲۲ همچنان يک راز باقي مانده است، اما مانند اکثر مدل‌هاي جديد انتظار داشته باشيد که اين خودرو شاسي اندکي افزايش قيمت داشته باشد. اما با حرکت مدل پايه از شش سيلندر به چهار سيلندر، ممکن است آنچنان که فکر مي‌کنيد افزايش چشمگير نداشته باشد. گراند چروکي فعلي با قيمت ۳۴۴۰۰ دلار آغاز مي‌شود و مدل‌هاي SRT و Trackhawk به ترتيب با ۶۹ هزار و ۱۴۰ و ۸۷ هزار و ۶۴۵ دلار بالاتر مي‌روند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar