اسب بخار/ به تازگي پرچم دار سدان هاي «جيلي» آماده توليد شده و تصاوير مربوط به طراحي بدنه و کابين اين خودرو در رسانه ها منتشر شده است.

آوريل ۲۰۱۹ بود که جيلي از کانسپت “Preface” رونمايي کرد. سداني باوقار که براساس پلتفرم “CMA” طراحي شده بود. پلتفرم CMA همان پلتفرمي است که جيلي با همکاري «ولوو» طراحي و گسترش داده و بسيار مدرن است. اکنون نسخه توليدي کانسپت Preface به مراحل پاياني رسيده و کمپاني تصاوير رسمي اين خودرو را منتشر کرده و پيش بيني مي شود اين خودرو به زودي وارد بازار چين شود. جيلي Preface دومين خودرويي است که براساس پلتفرم جديد جيلي (CMA) ساخته مي شود. پيش از اين، جيلي کراس اوور کوپه FY11 را، که براساس اين پلتفرم ساخته شده بود، معرفي کرد.

در مقايسه با کانسپتي که در سال ۲۰۱۹ معرفي شده بود از بزرگ نمايي ها کاسته شده و طراحي تغييراتي داشته است. در طراحي اين خودرو از المان هاي اسپرت و ظريف به صورت يکسان استفاده شده و طرح کلي اين خودرو از اين جهت شباهت بسياري با خودروهاي ولوو دارد، يعني شما همزمان مالک خودرويي هستيد که در عين اسپرت بودن، وقار و کلاس خاصي را نيز در چهره دارد. طرح کيهاني معروف جيلي، که به عنوان امضاي طراحي اين نشان شناخته مي شود در جلوپنجره نقش بسته و با تحدبي که در کاپوت و گلگيرها وجود دارد جيلي Preface عضلاني شده است.

معاون بخش طراحي جيلي در مورد Preface مي گويد: «ما بسياري از جنبه هاي طراحي را، که در کانسپت پريفِيس به کار رفته بود، در نسخه توليدي حفظ کرده ايم و با نظراتي که از مشتريان خود دريافت کرده بوديم، ويژگي هاي خاص ديگري را به اين خودرو اضافه کرديم. اين خودرو نشانگر رشد و تعهد ما به مشتريان ماست.

درون کابين جيلي Preface يک صفحه ۱۲٫۳ اينچي در وسط، سيستم اطلاعات و سرگرمي را در دسترس قرار مي دهد و جلوآمپرِ تمام ديجيتال و پيشرفته اطلاعات سفر و خودرو را به راننده مي دهد. در قسمت زيرين صفحه نمايش دکمه هاي مربوط به سيستم تهويه ديده مي شود و اعلام شده که اين سيستم قابليت پاکسازي هوا و معطر نمودن فضا را دارد. در جيلي Preface از سيستم صوتي حرفه اي BOSE استفاده شده و دسته دنده در اين خودرو طراحي جديدي دارد که در ديگر خودروهاي جيلي ديده نمي شد.

هنوز مشخصات فني جيلي Preface توسط کمپاني تأييد نشده است، اما انتظار مي رود نسخه بنزيني اين خودرو مجهز به موتور ۲ ليتري توربو باشد که توان توليد ۱۸۷ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نيوتن متر گشتاور را دارد و مدل هاي برقي و هيبريد اين خودرو هم در آينده معرفي خواهند شد.

انتظار مي رود اين خودرو اواخر امسال به بازار چين عرضه شود و پس از آن به ديگر بازارها ورود کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar