نماد آخرین خبر

تویوتا لندکروزر پرادو مدل ۲۰۲۱ با مشخصات فنی جدید

منبع
اسب بخار
بروزرسانی

اسب بخار/ شرکت «تويوتا» به تازگي از «لندکروزر پرادو ۲۰۲۱» با مشخصات فني و ويژگي هاي فناورانه جديد رونمايي کرده است.
پس از معرفي نسخه جديد لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ در بازار ژاپن، اکنون تويوتا از اين خودرو در بازار اروپا نيز رونمايي کرده است.

ويژگي هاي فني تويوتا لندکروزر پرادو ۲۰۲۱
تويوتا براي بازار اروپا، پرادو ۲۰۲۱ را با موتور ۲٫۸ ليتري توربوديزل به روزرساني درنظر گرفته است. اين پيشرانه ۴ سيلندر اکنون ۲۰۰ اسب بخار قدرت بين دورهاي ۳٫۰۰۰ تا ۴٫۰۰۰ و ۵۰۰ نيوتن متر گشتاور بين دورهاي ۱٫۶۰۰ تا ۲٫۸۰۰ توليد مي کند. پرادو ۲۰۲۱ نسبت به مدل قبلي، ۲۶ اسب بخار قدرت و ۵۰ نيوتن متر گشتاور بيش تر توليد مي کند.

 در نتيجه، تويوتا لندکروزر پرادوي جديد سرعت گيري صفر تا ۱۰۰ را با کاهش سه ثانيه اي، اکنون در ۹٫۹ ثانيه انجام مي دهد. بيشينه سرعت خودرو نيز اکنون در عدد ۱۷۵ کيلومتر بر ساعت ثبت شده است. در مدل هاي عرضه شده در بازار روسيه و بازارهاي زيرمجموعه اين کشور، پرادو ۲۰۲۱ داراي ۱۹۷ اسب بخار قدرت خواهد بود. افزون بر افزايش قدرت و گشتاور، ميزان مصرف سوخت و آلايندگي CO2 پرادو جديد کاهش يافته است.

 بدين ترتيب، ميزان مصرف سوخت با کاهش ۰٫۷ ليتر به ازاي ۱۰۰ کيلومتر به صدي ۷ و آلايندگي به لطف سيستم استارپ و استاپ با کاهش ۱۸ گرم بر کيلومتر به ۱۹۲ g/km رسيده است. انتقال قدرت در پرادوي ۲۰۲۱ همانند نسخه قبل به وسيله جعبه دنده ۶ سرعته خودکار به تمامي چرخ ها صورت مي گيرد.

افزون بر پيشرانه به روزرساني شده با قدرت بيش تر، تويوتا لندکروز پرادوي ۲۰۲۱ از سيستم مالتي مدياي جديد با نرم افزار و عکس العمل نمايشگر بهبوديافته بهره مي برد. نمايشگر پنل مياني اکنون از قابليت هاي اپل کارپلي و اندرويد اتو بهره مي برد و چينش سيستم صوتي و تصويري آن قابل تنظيم است. سيستم سرگرمي جديد از ويژگي هاي مسيريابي رايگان به مدت سه سال و به روزرساني هاي over-the-air بهره مي برد. سيستم آنلاين سرچ اينترنتي گوگل و گزارش لحظه اي ترافيک نيز قابل استفاده هستند.

ايمني و سيستم هاي کمک راننده تويوتا پرادو ۲۰۲۱
تويوتا لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ در بحث ايمني نيز از دومين نسل سيستم Safety Sense suite بهره مي برد. در نسل جديد اين سيستم ايمني، ويژگي هاي هشدار وقوع تصادف (Pre-Collision) به همراه شناسايي عابرين پياده در شب و دوچرخه سواران در روز و کروزکنترل فعال هوشمند به کار گرفته شده اند.

در نهايت، خريداران تويوتا لندکروز پرادو ۲۰۲۱ مي توانند خودروي خود را با بسته ظاهري Black Pack جديد سفارش دهند. در اين بسته از سپرهاي جلو و عقب منحصر به فرد با قطعات آيروديناميکي، جلوپنجره کرومي تيره، پوشش متفاوت چراغ هاي عقب، پوشش تيره چراغ هاي مه شکن و آينه هاي کناري و رينگ هاي تيره استفاده شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره