نماد آخرین خبر

جدیدترین کامیون وسترن استار دنیا رونمایی شد

منبع
خودرو بانک
بروزرسانی

خودرو بانک/ هر چند همه دنيا به سمت کاميون‌هايي سبز با طراحي مفهومي ميروند، اما آمريکاييها خيلي محکم اعتقاد دارند که کاميون‌هايي بسازند که صداي سوپرش ديونه‌ات کند، يا در هنگام فشردن پدال گاز، جاده را دود پر کند و طراحي آن نظر همه را به سوي خود جلب کند. وسترن استار X49 مدل 2021 دقيقاً با چنين طرز تفکري اخيراً در آمريکا رونمايي شده است.

کاميون وسترن استار 2021 يعني کاميوني که لذت رانندگي و ابهت يک کاميون آمريکايي را با پيشرفته‌ترين آپشن‌ها و امکانات در اختيار شما قرار داده است. بدنه اين سري از کاميون‌ها از فولاد جديد بدون استفاده از پرچ يا پيچ ساخته شده که باعث افزايش طول عمر و کاهش مدت زمان فرسودگي اين کابين‌ها ميشود.

کابين لوکس
و در طراحي داخلي از سه مدل چرم به رنگ هاي وينيل، مُردورا، لارِدو لدِر و چوب مخصوص استفاده شده است. اين نکته در نوبه خود بسيار جالب است که همه دنيا از جديد ترين فايبرها استفاده ميکنند، اما وسترن استار چوب و چرم را به بهترين شکل بکار مي‌گيرد.


برخلاف خيلي از کمپاني‌هاي آمريکايي، وسترن استار از تمامي آپشن‌ها و امکانات اعم از مدار خط خوان تا ترمز اضطراري يا کروز کنترل تطبيقي، يا مدار نقطه کور و ... در نسخه‌هاي فول اين سري از کاميون‌ها استفاده کرده است.

اين ويژگي برند وسترن استار برمي‌گردد به سبک توليدات کمپاني مادر اين برند که کمپاني دايملر است زيرا که برندهاي آمريکايي حتي در توليدات نسل‌هاي جديد خيلي علاقه‌اي به قرار دادن آپشن‌هاي خاص و روز دنيا ندارند.

مشخصات فني
از لحاظ نيروي فني، در اين سري کاميون‌ها دو مدل موتور ديترويت يا کامينز قابل انتخاب و خريداري است. سه مدل موتور ديترويت بر روي اين نسل از وسترن استارها قابل سفارش است که شامل موتورهاي 13 ليتري با توان 305 يا 505 اسب بخاري، موتور 15 ليتري با توان 400 يا 505 اسب بخاري و موتور 16 ليتري با توان 500و 600 اسب بخاري است.

موتورهاي ديترويت نصب شده بر روي اين سري از وسترن استارها يک ويژگي خاص دارند، اينکه سيستم ناوبري و امداد شبانه‌روزي روي آنها بکار گرفته شده، بصورتيکه مثلا اگه قطعه‌اي مشکلي پيدا کند، سيستم به صورت خودکار به راننده اطلاع مي‌دهد و نزديک‌ترين يدکي يا انبار که آن قطعه را داشته باشد، به راننده نشان داده مي‌شود تا بتواند در سريع‌ترين وقت ممکن قطعه معيوب را تعويض کند.

موتور ديگري که بر روي اين سري از کاميون‌ها قابل انتخاب و خريداري است، موتور کامينز 15 ليتري با توان‌هاي 400 و 605 اس بخاري است که سيستم ناوبري ديترويت را ندارد. اين نسل از وسترن استارها مانند ساير برندهاي ديگر آمريکايي با توجه به نياز ايالت‌هاي مختلف آمريکا در انواع محوربندي و براساس محيط استفاده در انواع کابين توليد ميشوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره