پدال/ این توصیه به مصرف‌کنندگان تقریباً به درد هیچ‌کسی نخواهد خورد. البته اگر به شدت دنبال اخبار دنیای خودرو هستید شاید این خبر برای شما جالب باشد. بوگاتی تنها ۶۰ دستگاه از شیرون پور اسپورت را برای کل دنیا خواهد ساخت و مطمئن هستیم که مشتریان ثروتمند این خودرو اصلاً توجهی به مصرف سوخت هایپرکار مشهور بوگاتی نخواهند کرد؛ اما خب اگر شما علاقه‌مند هستید مصرف سوخت شیرون پور اسپورت را بدانید پس با ماه همراه باشید.


مصرف سوخت این خودرو واقعاً بد است. این خودرو در سیکل ترکیبی مصرف ۲۳.۵ لیتری در هر صد کیلومتر دارد. مصرف شیرون پور اسپورت در بزرگراه به ۱۸ لیتر کاهش پیدا می‌کند که تقریباً به اندازه مصرف سوخت داج دورانگوی اواخر دهه ۹۰ است. البته پیشرانه ۱۶ سیلندر کوادتوربوی این هیولا در شهر بسیار تشنه‌تر بوده و مصرف سوخت ۲۹.۴ لیتری را بر جای می‌گذارد. البته باید دانست قرار داشتن ۱۵۰۰ اسب بخار بی‌رحم در زیر پا با هزینه‌هایی همراه است و تنها نباید به فکر تهیه ۳.۳ میلیون دلار برای خرید این خودرو بود. EPA می‌گوید رانندگان پور اسپورت احتمالاً ۱۵ هزار دلار بیشتر از سایر رانندگان را صرف هزینه سوخت در دوره‌ای ۵ ساله خواهند کرد که برای ما اگرچه هزینه‌ای گزاف است اما برای مالکان این خودرو اصلاً به ‌حساب نمی‌آید!


البته پور اسپورت برای کروز کردن در شهر یا مسافرت‌های طولانی ساخته نشده است. برای این کار می‌توانید شیرون استاندارد را بخرید که اندکی کم‌مصرف‌تر است. پور اسپورت خودروی پیست بوگاتی بوده و اگرچه به‌صورت قانونی می‌تواند در جاده‌ها تردد کند اما دارای سیستم تعلیق سفت تر، آئرودینامیک متفاوت، گیربکس بازنگری شده و بال عقب بزرگ است.


راندمان آئرودینامیکی پور اسپورت به اندازه شیرون استاندارد خوب نیست و خب این موضوع در مصرف سوختش نیز مشهود است. حداکثر سرعت این خودرو نیز کمتر از سایر نسخه‌ها می‌باشد؛ اما موضوع این است: با سقف سرعت پایین و مصرف سوخت بسیار زیاد چه کسی خواهان پور اسپورت است؟!


البته شک داریم این سخنان روی فروش ۶۰ دستگاه شیرون پور اسپورت تأثیری بگذارد!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar