اقتصاد آنلاین/ شرکت خودروسازی فردا، که به عنوان یکی از فعالان صنعت خودرو شناخته می‌شود، قصد دارد یک کراس اوور جدید را به خط تولید خود بیاورد. در حال حاضر با توجه به شنیده‌ها این خودروساز می‌خواهد تا «فردا SX۵» را معرفی کند.
 با توجه به تغییرات ایجاد شده بر روی شبکه های اجتماعی رسمی و وبسایت این شرکت، مشخص است که فردا SX5 به مرحله عرضه و فروش نزدیک شده و شنیده ها حاکی از آن است که این کراس اوور جدید از هفته آینده پیش فروش خواهد شد. در حال حاضر تصاویر فردا اس ایکس ۵ بر روی صفحه اینستاگرام این شرکت منتشر شده و از سویی تصاویر جدید و مشخصات نهایی این محصول بر روی وبسایت رسمی خودروسازی فردا قرار گرفته است.

این شرکت ایرانی از سال گذشته قرارداد مشارکت مهندسی را با شریک تجاری خود یعنی DFL و DFM، امضا کرده است و تا امروز توانسته حضور دو خودروی کراس اوور را با نشان تجاری خود در ایران قطعی کند. فردا SX5 جدیدترین محصول این خودروساز بخش خصوصی است که در جایگاه یک کراس اوور متوسط به زودی وارد بازار می شود.

فردا SX5 به پیشرانه ۱٫۶ لیتری ۴A92 مجهز است و ۱۲۳ اسب بخار را با گشتاور ۱۵۱ نیوتن متر تولید می کند. کد این پیشرانه نشان می دهد که این خودرو از موتور کم مصرف «میتسوبیشی» در این کراس اوور متوسط استفاده کرده اند. پیشرانه SX5 دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵ است و زمان بندی هوشمند سوپاپ ها در آن دیده می شود. همچنین مصرف ترکیبی این خودرو ۷٫۳ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar