باشگاه خبرنگاران/ روز گذشته تويوتا امکانات به روز و کاملي را به GR ۸۶ اضافه کرد.
 
تويوتا نسخه کانورتيبل GR ۸۶ را درست پس از فروش خودروي اصلي براي سال ۲۰۱۲ عرضه کرد. در آن زمان، شايعات حاکي از آن بود که تويوتا در حال بررسي چنين مدلي است، اگرچه همه نشانه‌ها تأييد آن را براي مدت نامحدودي تا سال ۲۰۱۴ نشان مي‌داد اما هرگز عملي نشد.روز گذشته، تويوتا امکانات به روز و کاملي را به اين کوپه اضافه کرد.

طراحي جديد اين خودرو شامل کوپه است، هرچند که اين نکته منفي نيست. رندر غيررسمي در حالي که طراحي اصلي را دست نخورده نگه مي‌دارد، تغييراتي در سقف GR ۸۶’s ايجاد مي کند. ۸۶ سال قبل تويوتا داراي يک روکش پارچه‌اي نرم بود و احتمالاً اين مورد، در مورد مدل جديد همچنان ارائه مي‌شود.

تويوتا اکنون بر روي طراحي مجدد ۲۰۲۲ GR ۸۶ متمرکز شده و نصب يک کانورتيبل يکي از اين طراحي هاي جديد است. تويوتا  يادداشت کرده که از آلومينيوم براي سقف و گلگير‌ها استفاده کرده است. اين شرکت همچنين در تلاش براي بهبود هندلينگ خودرو، صندلي‌هاي جلو و صدا خفه کن‌ها را است تا وزن آن را کاهش دهد.

سقف و گلگير‌هاي سبک‌تر، مرکز ثقل پايين تري را نيز به دو در مي‌دهد. افزودن يک کانورتيبل وزن کمي به ماشين اضافه مي‌کند و از مزاياي آن به شمار مي‌رود. 

تويوتا GR ۸۶ جديد براي سال ۲۰۲۲ وارد بازار مي‌شود و با پيشرفت‌هاي زيادي نسبت به مدل خروجي روبرو مي‌شود. اين موتور داراي يک موتور بزرگ بوکسر ۲.۴ ليتري تنفس طبيعي است که جايگزين موتور ۲.۰ ليتري مي‌شود. اين خودرو ۲۳۲ اسب بخار قدرت (۱۷۳ کيلووات) و ۱۸۴ پوند فوت (۲۵۰ نيوتن متر) گشتاور توليد مي‌کند و تويوتا ۱.۱ ثانيه از زمان ۰-۶۲ مايل در ساعت (۱۰۰ کيلومتر در ساعت) خود را به ۶.۳ مي‌رساند.

تويوتا GR ۸۶ جديد از پاييز امسال در ژاپن به فروش مي‌رسد، اگرچه بايد منتظر اطلاعات بيشتر در مورد اولين آمريکاي شمالي آن باشيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar