باشگاه خبرنگاران/ هيونداي پس از فراخوان باتري، ساخت خودرو‌هاي شاسي بلند Kona EV را براي کره جنوبي متوقف مي‌کند.

هيونداي پس از فراخواني گسترده به دليل خطر آتش سوزي در بسته باتري، عرضه اولين شاسي بلند الکتريکي خود يعني خودروي Kona EV را در بازار انبوه متوقف مي‌کند.

طبق گزارش‌ها، اين خودروساز تمرکز خود را روي Ioniq ۵ (و خودرو‌هاي الکتريکي متعاقب آن) مي‌گذارد که در آينده ارائه خواهد شد.

بيش از 10 گزارش از آتش سوزي باتري Kona EV از سال ۲۰۱۹ ثبت شده است، که با اين وجود هيونداي سرانجام در ماه فوريه، تصميم گرفت نزديک به يک ميليارد دلار براي فراخواني ۷۶۰۰۰ دستگاه Kona EV در کشور خود هزينه کند (اگرچه LG Chem تامين کننده باتري سهم زيادي در اين زمينه دارد).

کاهش فروش Kona EV به دليل ايراد در باتري
پس از فراخوان اخير، فروش Kona EV به طرز چشمگيري کاهش يافت و برخي از مالکان گفته اند که روند تعويض باتري بهم ريخته است. هيونداي رسما روند فراخواني Kona EV را در ماه مارس در ايالات متحده آغاز کرد و اين شرکت از اوايل آوريل اين موضوع را به مالکان اطلاع داده است.

يکي از دلايلي که هيونداي همچنان در حال صادرات Kona EV به مکان‌هايي مانند ايالات متحده است، اين است که، درست قبل از فراخوان اوليه در ماه فوريه، از نسخه تازه شده شاسي بلند برقي با ليفت صورت و به روزرساني‌هاي مختلف فناوري خبر داد. همچنين هنوز هم يکي از ارزان‌ترين وسايل نقليه برقي در بازار آمريکاي شمالي است که بيش از ۲۵۰ مايل برد دارد.

سخنگوي هيونداي آمريکاي شمالي در بيانيه‌اي گفت: "مطمئناً برنامه‌اي براي توقف عرضه Kona EV در بازار ايالات متحده وجود ندارد. اين يک محصول فوق العاده مهم براي هيونداي در ايالات متحده است. در واقع، ما اخيراً سرمايه گذاري زيادي بر روي Kona EV انجام داده ايم که آن را حتي بيشتر جذاب مي‌کند. ما همچنين به گسترش وسايل نقليه برقي در آمريکا بيشتر نيز مي‌پردازيم. هيونداي با فراخوان‌هاي داوطلبانه به طور فعالانه به دو مسئله بالقوه ايمني Kona EV پرداخته است. "

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar