خودرو بانک/ بی وای دی اخیرا از محصولی جدید به نام EA1 رونمایی کرده که قرار است یک هاچ‌بک الکتریکی جذاب و سریع باشد. این خودرو براساس نسل سوم پلتفرم‌های این شرکت توسعه می‌یابد و از باتری تیغه‌ای پشتیبانی می‌کند. باتری تیغه‌ای اشاره به نوع خاصی از باتری دارد که از تیغه‌های آهن فسفات لیتیوم تشکیل شده است. این خودرو در چهار تیپ آفرود، فرشته، فشن و مسابقه‌ای به بازار عرضه خواهد شد.

استفاده از جلوپنجره‌های یک تکه که اثری از قسمت مشبک در آن‌ها دیده نمی‌شود، وجه مشترک بسیاری از خودروهای الکتریکی است که در بی وای دی EA1 نیز مشاهده می‌شود. طراحان شرکت چینی سعی کرده‌اند تا محصولی زیبا و جذاب را خلق کنند که مورد پسند مشتریان جوان قرار گیرد و به همین منظور خطوط تند و تیز بسیاری در قسمت‌های مختلف بی وای دی EA1 مشاهده می‌شود.

مجموعه ابزار در بی وای دی EA1 همانند ظاهر خودرو کاملا هوشمندانه بوده و از یک صفحه نمایش LCD‌ تشکیل شده است. صفحه نمایش لمسی بزرگ در کنسول میانی و شارژ بیسیم تلفن همراه از دیگر تجهیزات بی وای دی EA1 هستند. کابین خودرو نیز بسیار بزرگ و جادار است و براساس ایده ذخیره‌سازی باز شکل گرفته است. برای بهبود ایمنی، پکیج باتری‌ها ساختاری یکپارچه دارند و بر اثر برخورد قطعه قطعه نمی‌شوند. اطلاعاتی در مورد قدرت پیشرانه و محدوده برد این خودرو منتشر نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar