فرارو/ خودروسازي آلماني BMW که در سال‌هاي اخير توجه ويژه‌اي به خودرو‌هاي SUV و آفرود داشته، در راستاي برنامه جديد خود در زمينه کسب سهم قابل توجهي از بازار اين خودروها، با ايجاد يک به روز رساني جذاب و جسورانه در خودروي محبوب کوپه BMW Z4 خود، آن را تبديل به يک کراس اوور جذاب کرده است که مي‌تواند توجه بسياري از علاقمندان به اين خودرو‌ها را به خود جلب کند.
 

گرايش به خودروهاي کراس اوور و SUV در سال هاي اخير گسترش بسيار زيادي در بازارهاي پيدا کرده و اين خودروها که در ابتدا گل سر سبد بازارهاي آمريکاي شمالي بودند، امروز در تمام نقاط جهان طرفداران خاص خود را پيدا مي کند. اين خودروها به نوبه خود در طرح هاي مختلفي ارائه مي شوند و براي مثال در اروپا بسيار خواهان خودروهاي کراس اوور جمع و جور هستند. خودروسازان نيز به اين علاقه بازار اهميت داده و سعي دارند تا مشتريان خود را با مدل هاي متنوع راضي نگه دارند. در اين ميان برخي خودروسازان نيز از مدل هاي موجود خود بهره برده و با ايجاد به روز رساني هاي جديد، خودروهاي کراس اوور متنوع را در معرض انتخاب کاربران خود قرار داده اند.

يکي از اين خودروسازان مطرح که قصد دارد با استفاده از خودروهاي موجود خود، کراس اوورهاي جذاب را به مشتريان خود عرضه کند، خودروسازي آلماني BMW است. اين خودروسازي در يکي از اين طرح هاي جذاب خود، خودروي کوپه BMW Z4 مدل 2007 خود را هدف قرار داده تا با ايجاد اصلاحاتي، آن را تبديل به يک کراس اوور جذاب براي ماجراجويي هاي خارج از جاده هاي شهري کند. اين خودرو اکنون تحت اصلاح مشخصات Safari قرار گرفته و فراتر از افزودن يک سيستم تعليق برافراشته و لاستيک هاي تيزتر، تبديل به يک طرح جسورانه آفرود شده است.

خيره کننده ترين ويژگي Z4 M Coupe Safari جديد، افزايش عملکرد خارج جاده آن نيست. در عوض، اين خودرو مجهز به يک دريچه عقب سفارشي است که مي تواند دو لاستيک اضافي را در خود جاي دهد و همين طراحي جالب توجه باعث شده تا اين خودرو ظاهر Safari مانند کاملاً جسورانه اي داشته باشد. اما اين فقط يکي از چندين تغيير ايجاد شده در خودروي BMW جديد است؛ اين خودرو همچنين به سپرها و گلگيرهايي براي قرار دادن لاستيک هاي بزرگتر A / T 235/65 Toyo Open Country که دور چرخ هاي 17 اينچي بلک راينو را مي پيچد، مجهز شده است. يکي ديگر از موارد اضافي موجود در اين آفرود کوپه، صفحه محافظ ويژه اي براي محافظت از سخت افزار خودرو است.

در زير کاپوت Z4 M Coupe Safari، يک موتور 3.2 ليتري S54 خطي شش BMW وجود دارد که 330 اسب بخار قدرت (246 کيلووات) و 262 پوند فوت (355 نيوتن متر) گشتاور دارد. نيرو از طريق جعبه دنده شش سرعته دستي و ديفرانسيل لغزش محدود به چرخ هاي عقب مي رود. در داخل، يک فضاي داخلي چرمي وجود دارد که داراي يک فرمان سه کاره، ناوبري و کنترل خودکار آب و هوا است. ساير تغييرات عبارتند از: چهار چراغ آفرود Baja Design در جلو و يک نوار چراغ LED 40 اينچ (101 سانتي متر) از Aurora که به قفسه سقف سفارشي نصب شده است. تشخيص آن در عکس ها دشوار است، اما قسمت عقب خودرو نيز داراي اسپويلر لب فيبر کربني است. اين ماشين در حال حاضر براي فروش در وبسايت Bring A Trailer قرار داده شده و پيشنهاد فعلي 15000 دلار براي قيمت پايه حراج آن درنظر گرفته شده که البته هنوز شش روز تا پايان حراج باقي مانده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar