پدال/ در ماه آوريل بود که کمپاني الکترون از هايپرکار الکتريکي Quasar رونمايي کرد. در مراسم معرفي اين خودرو ارقام قابل‌توجهي اعلام شد: قدرت فراتر از ۲۳۰۰ اسب بخار، شتاب صفر تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت ۱.۶۵ ثانيه‌اي و سقف سرعت محدود شده ۴۵۰ کيلومتر در ساعتي.


 
قرار است تنها ۹۹ دستگاه از Quasar توليد شود و اولين نمونه‌هاي آن از سال ۲۰۲۳ به دست مشتريان خواهند رسيد. البته الکترون پيش از شروع توليد Quasar يک خودروي ديگر را نيز معرفي کرده هرچند فعلاً خبري از توليد آن نيست.

 

 
شما را با هايپرکار تمام الکتريکي ترووا Truva آشنا مي‌کنيم که برادر کم‌توان‌تر Quasar مي‌باشد. البته اين خودرو نيز روي کاغذ مشخصاتي باورنکردني دارد.

درست همانند برادر قديمي‌تر، ترووا قرار است از سيستم چهار چرخ محرک استفاده کند اما برخلاف Quasar اين خودرو از سه پيشرانه الکتريکي استفاده مي‌کند. دو واحد الکتريکي در اکسل عقب انجام‌وظيفه کرده و يک پيشرانه نيز در جلو قرار گرفته است. الکترون مدعي شده اين خودرو قدرت ترکيبي ۱۴۰۰ اسب بخاري دارد که اگرچه بسيار کمتر از خروجي Quasar است اما هنوز هم بيشتر از قدرت خودروي الکترون وان سال پيش مي‌باشد.

اطلاعات اوليه حاکي از وجود شاسي کامپوزيتي نوآورانه در ترووا بوده و از سيستم تعليق پوش رود در آن استفاده شده است. گفته مي‌شود اين خودرو از باتري ۱۰۰ کيلووات ساعتي استفاده خواهد کرد.

شايد منطقي‌ترين دليل براي قرار گرفتن ترووا در جايگاهي پايين‌تر از Quasar قيمت آن باشد. الکترون مي‌گويد ترووا قيمت پايه ۶۰۰ هزار يورويي خواهد داشت که البته اين رقم طبق انتظار در سال ۲۰۲۳ و زمان عرضه آن تغيير خواهد کرد.

گفته شده نسخه کانورتيبل ترووا نيز پس از مدل کوپه توليد خواهد شد. البته مهم‌ترين سوال اين است که آيا اين خودروها رنگ واقعيت را به خود خواهند گرفت يا خير؟

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar