اسب بخار/ موتورسيکلت تسلا قطعاً ايده جذابي براي ورود اين شرکت به دنياي وسايل نقليه دو چرخ است. حال يک طراح آمريکايي مي خواهد با الگوبرداري از خودروهاي تسلا اين رؤيا را به حقيقت بدل کند.

طراح اهل کاليفرنيا، Ash Thorpe، در يک رندر خيالي تجسم کرده است که اگر روزي کمپاني تسلا تصميم به ساخت موتورسيکلت بگيرد، اين محصول چه شکل و شمايلي خواهد داشت! با همکاري Carlos Colorsponge، اين رندر به کانسپتي با لقب Sokudo تبديل شده است. همان طور که احتمالاً مي دانيد، تسلا يک پيکاپ به نام سايبر تراک دارد. تراکي که شيشه هاي چندجداره آن در روز رونمايي شکسته شدند! خب حالا به تصاوير اين کانسپت نگاه کنيد. گويي نسخه دو چرخ از سايبر تراک را پيش روي خود داريم! با طراحي آينده نگرانه و بسياري از المان هاي عجيب. کانسپت موتورسيکلت تسلا يک وسيله مفهومي يا بهتر است بگوييم، تمريني براي ساخت يک موتورسيکلت ايده آل براي استفاده عموم مردم به شمار مي رود.

 
طراحي نوين موتورسيکلت تسلا

به نظر مي رسد طراح در اين کانسپت، به دنبال پيروي از مفهوم سايبر پانک يا همان زبان طراحي تسلا سايبر تراک بوده است. Thorpe که خود از مالکان تسلا محسوب مي شود، از تجربه سواري با محصولات اين برند در خلق اين کانسپت دو چرخ بهره برداري کرده است. اگرچه خود او تجربه راندن وسيله دو چرخ را ندارد و همين موضوع، پاسخ بسياري از ابهام ها و پرسش هاي مشکوک درباره طراحي موتورسيکلت تسلا را به ما مي دهد. در نگاه نخست، واضح است که مقدار زيادي فيبرکربن در ساخت بدنه اين موتور به کار برده اند. حال آن که بدنه بر روي يک شاسي آلومينيومي سوار شده است. موارد جذاب ديگري هم در اين کانسپت به چشم مي خورند. از جمله آن ها به لاستيک هاي صيقلي ميشلين و ديسک ترمز بزرگ براي چرخ جلو مي توان اشاره کرد. ممکن است بپرسيد پيشرانه دقيقاً در کجا قرار دارد؟ خب راستش را بخواهيد، ما هم همچون شما نمي دانيم!

 
آينده موتورسيکلت تسلا

خب با بررسي بيش تر بايد بگوييم که اگر قرار باشد زين موتورسيکلت تسلا همچون آن چه در اين کانسپت طراحي شده است به توليد برسد، ما اصلاً سوار بر آن نمي شويم! چراکه قطعاً پاهاي راکب را اذيت خواهد کرد. همچنين محل قرار گرفتن پاها هم چندان مناسب به نظر نمي رسد. نيازي به توضيح ندارد که در اين موتورسيکلت، عملاً فاصله با زمين بسيار اندک است. بنابراين شما چه بخواهيد و چه نخواهيد، آن سطوح فيبرکربني در اثر ساييدگي با زمين خراشيده مي شوند! البته ما کمي داستان را جدي گرفته ايم! چراکه اين موتورسيکلت فعلاً در حد طرح و ايده است، اما به هر حال، اين کانسپت يک مفهوم جالب را در دنياي وسايل نقليه دو چرخ ارائه مي دهد. قطعاً چند سالي طول مي کشد تا نام تجاري تسلا به دنياي دو چرخ ها باز شود، اما به هر حال، عرضه موتورسيکلت برقي با نشان تسلا بسيار جذاب مي تواند باشد. البته بسياري از قطعات و المان هاي اين موتورسيکلت بايد بازطراحي شوند، چراکه الان بيش تر از آن که به درد استفاده انسان ها بخورد، براي سواري دادن به ربات ها مناسب است! در صورت رفع ايرادات، آنگاه مي توان گفت که با يک موتورسيکلت برقي جذاب سر و کار داريم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar