فرارو/ خودروسازي ژاپني تويوتا، اخيراً از سومين نسل پيکاپ تويوتا توندرا با نام Toyota Tundra ۲۰۲۲ را رونمايي کرده که شاهد تغييراتي جذاب در طراحي خارجي از جمله يک نسخه رنگ جديد بوده است.

خودروسازي ژاپني تويوتا، پس از معرفي سه نسل از وانت فول سايز تويوتا توندرا Toyota Tundra، نسخه جديدي از نسل سوم اين پيکاپ را رونمايي کرده است که جزو سري Tundra TRD Pro خواهد بود و علاوه بر تغييرات جديد، شاهد يک رنگ آميزي جذاب نيز خواهد بود.

تويوتا توندرا يک وانت است که در ايالات متحده توسط توليد کننده ژاپني تويوتا از سال ۱۹۹۹ توليد مي‌شود. توندرا دومين پيکاپ تمام سايز بود که توسط يک توليد کننده ژاپني ساخته شده و اولين نمونه‌اي است که يک سازنده ژاپني در ايالات متحده توليد مي‌کند. اين پيکاپ تاکنون شاهد سه نسل بوده است؛ نسل اول از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۰۷ روانه بازار شد، نسل دوم از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۲۱ و تاکنون توليد شده است و اکنون سازنده ژاپني قصد دارد که نسل سوم اين وانت محبوب و خشن را با رنگ و نمايي جديدتر در سال ۲۰۲۲ روانه بازار ايالات متحده کند.

تويوتا توندرا ۲۰۲۲، با طراحي تهاجمي و جلو پنجره مشبک بزرگ، شبيه بسياري از پيکاپ‌هاي معمولي در ايالات متحده است، اما اين موضوع در مورد اين وانت خشن ژاپني صدق نمي‌کند. اکنون رسماً اعلام شده است که تويوتا توندرا ۲۰۲۲ آينده در ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۱ راهي اولين نمايشگاه جهاني خودرو خواهد شد. در واقع، تويوتا تصميم گرفته است تا پيش از افشاي اطلاعات اين خودرو توسط افشاگران، پيش نمايش نهايي اين پيکاپ جديد خود را در اختيار همگان قرار دهد و به همين دليل اين خودروساز تيزري تبليغاتي از نسل سوم پيکاپ‌هاي خشن تويوتا توندرا را به نمايش گذاشت.

اکنون و بر اساس اين تيزر تبليغاتي ما مي‌دانيم که برخلاف نسخه سفيد قديمي که در همان ابتدا تصاوير آن لو رفت، اين Tundra TRD Pro آينده در رنگ جديد و هيجان انگيزي، رنگ آميزي شده است. اين تيزر همچنين حاوي عباراتي است که گويا از نظر تويوتا، بهترين عبارت‌هاي در توصيف اين خودروي جديد است؛ «تولد يک شکست ناپذير، نسل بعدي اينجاست، يک قدرتمند بي رحم، بهره‌مند از فن آوري‌هاي پيشرفته بکسل براي مقابله با نيرو‌هاي زمين، تويوتا توندرا ۲۰۲۲ قدرتي است که نبايد ناديده گرفته شود». مهمتر از همه، اين خودروساز زمان دقيق رونمايي را اعلام کرده است که روز يکشنبه ۱۹ سپتامبر و در ساعت ۲۱:۰۰ خواهد بود.

با اين حال و با وجود انتشار اين تيزر، اطلاعات ما درباره تويوتا توندرا ۲۰۲۲، بجز طراحي و رنگ نارنجي بسيار اندک است. ما مي‌دانيم که اين پيکاپ داراي حالت‌هاي رانندگي متغير خواهد بود، در حالي که سيستم تعليق آن نيز آشکار شده است، که در قسمت عقب تنظيم بدون برگ را نشان مي‌دهد. تويوتا همچنين فضاي داخلي را تاحدودي نمايان کرده است که نمايشگر اطلاعات و سرگرمي جديد و شيشه عقب قدرتمند را نشان مي‌دهد. همچنين از نظر ظاهر و ويژگي‌هاي آن، توندراي جديد پيشرفت‌هايي را در مناطق مهم نشان مي‌دهد. در مورد مشخصات پيشرانه اين خودرو، به نظر مي‌رسد اين تيزر يک موتور V۶ را نشان مي‌دهد که به احتمال زياد ۴۰۹ اسب بخار (۳۰۴ کيلووات) و ۴۷۹ پوند فوت (۶۵۰ نيوتن متر) گشتاور توليد مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar