پدال/ هوندا اعلام کرد تست‌های نسخه پیش‌تولیدی خودروهای کاری و خودران AWV خود را در تأسیسات نیومکزیکو تکمیل کرده است. این خودروهای کاری و خودران در تأسیسات یاد شده کمک حال کارگران ساختمانی خواهند بود تا به این ترتیب مزرعه خورشیدی جدیدی در آینده تأسیس گردد.

در این تست‌ها ربات‌هایی وجود دارند که طیفی از عملکردها همچون کشیدن بارها و حمل موادی همچون آب و… را انجام می‌دهند. اگرچه این اولین تست خودروهای کاری و خودران نیست اما اولین بار است که شاهد استفاده هوندا از چنین وسایلی برای اهداف مشخص هستیم.

هوندا تأسیسات ۱۰۰۰ هکتاری بلک اند ویچ در نیومکزیکو را به خاطر پانل‌های خورشیدی انتخاب کرده است. این خودروساز ژاپنی می‌گوید تأسیسات یاد شده به خاطر الگوی خاص خود محلی بسیار مناسب برای تست AWV ها می‌باشد.

این خودروساز برای آمادگی انجام تست‌ها اقدام به نقشه‌برداری از محل کرده تا اپراتورها بتوانند نقاط شروع و توقف دقیقی را برای خودروهای کاری و خودران تعریف نمایند. با استفاده از یک برنامه مبتنی بر فضای ابری، این وسایل می‌توانند به محل دقیق موردنظر حرکت کنند.

AWV ها از جی‌پی‌اس و حسگرهایی همچون رادار، لیدار و دوربین‌های استرئوسکوپیک برای یافتن مقصد و پیشگیری از برخورد با موانع استفاده می‌کنند. اپراتور می‌تواند از دوربین ویژه خود برای هدایت AWV استفاده کرده و درعین‌حال امکان کنترل از راه دور نیز وجود دارد.

البته هوندا به پرسنل این مجموعه نیز چگونگی کارکرد ایمن و رفتار با AWV ها را آموزش داده است. این شرکت کمپانی هم‌اکنون بازخوردهای خوبی را دریافت نموده است.

AWV ها می‌توانند ۳۹۹ کیلوگرم از وسایل مختلف را حمل کرده و ظرفیت یدک کشی آن‌ها ۷۲۱ کیلوگرم است. این وسایل نقلیه همچنین می‌توانند تا ۸ ساعت در محیطی با دمای بالا کار کنند. البته زمان شارژ این خودروها حدود ۶ ساعت اعلام شده است.

کنتون ویلیامز، مدیر پروژه AWV هوندا در آمریکا می‌گوید:

هوندا به همراه شرکای خود توانسته عملکرد خودروهای کاری و خودران را در محیطی با ابعاد بزرگ نشان دهد. ما معتقدیم خودروی خودران هوندا پتانسیل ارائه مزیت‌های بزرگ، ایمنی قابل‌توجه و عملکرد بهتر در صنعت ساختمان را دارد.

AWV های هوندا اولین بار در نمایشگاه CES 2018 معرفی شدند و هدف از تولید آن‌ها ارائه محصولی سرسخت برای صنعت ساختمان‌سازی است. اگرچه هوندا برنامه‌ای برای تجاری‌سازی این محصول ندارد اما به توسعه تکنولوژی آن ادامه می‌دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar