ایسنا/ طبق اعلام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، از دامپ تراک ۶۰ تنی ساخت ایران ظرف دو ماه پیش‌رو رونمایی خواهد شد؛ ضمن اینکه برنامه تولید و بومی سازی دامپ تراک برقی ۱۲۰ تنی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

حسن یونسیان- مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی‌سازی و ساخت داخل- در حاشیه بازدید از مراحل ساخت این دامپ تراک اظهار کرد: پروژه بومی سازی دامپ تراک معدنی ۶۰ تنی در شرکت گل گهر و با راهبری ایمیدرو تعریف و ساخت داخل آن از حدود ۲۰ ماه قبل آغاز شد. در این پروژه یک شرکت سازنده توانمند در تولید داخلی ماشین آلات معدنی و راهسازی هم مشارکت دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ساخت این دامپ تراک در مراحل پایانی بوده و پیش بینی می‌شود طی دو ماه آینده برای انجام تست‌های عملیاتی وارد معادن گل‌گهر شود، از برنامه‌ریزی برای ساخت داخل دامپ تراک برقی ۱۲۰ تنی خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پس از تحویل و تأیید عملکرد دامپ تراک ۶۰ تنی توسط گل‌گهر، مقرر شده است با حمایت‌های حاکمیتی ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید و بومی‌سازی دامپ تراک برقی ۱۲۰ تنی نیز در کشور آغاز شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar