باشگاه خبرنگاران/ یکی از مهمترین فاکتور‌هایی که امروزه رانندگان در هنگام خرید خودرو‌های الکتریکی به آن توجه می‌کنند برد‌ آنها است. توانایی پیمودن مسافت‌های طولانی بدون توقف برای خودروهای الکتریکی بسیار مهم است. در همین راستا برخی از شرکت‌های خودروسازی در آخرین نسل اتومبیل‌های برقی خود برد‌های قوی را برای محصولات خود طراحی کردند تا بتوانند رضایت رانندگان را جلب کنند. در ادامه این خبر با ۱۰ خودروی برتر الکتریکی که می‌توانند بیش از ۳۰۰ مایل را بدون شارژ طی کنند، آشنا می‌شوید.

مرسدس EQS

خودروی الکتریکی مرسدس EQS  با یک باتری ۱۰۷.۸ کیلووات ساعتی، قادر است ۴۵۳ مایل را به راحتی طی کند. گفته شده این اتومبیل برقی با خودروهایی همچون بی‌ ام‌ و، فولکس واگن، پولستار و اشکودا در رقابت است.

مرسدس EQS

خودروی BMW ix

خودروی iX بی ام و دارای برد ۳۸۰ مایلی است که توانایی شارژ ۱۹۵ کیلوبایتی را دارد. گفته شده این شرکت پس از مرسدس در رتبه دوم شارژدهی قرار گرفته است.

بی ام و ix

فورد موستانگ Mach-E

نسخه تک موتوره خودروی فورد موستانگ با باتری ۹۱ کیلو وات ساعتی بیشترین برد را با استفاده از چرخه تست WLTP تا ۳۷۹ مایل تولید می‌کند. رانندگان این خودرو می‌توانند مسافت ۲۷۳ مایلی را با باتری ۷۰ کیلو وات ساعتی طی کرده یا آن را به باتری ۹۱ کیلو وات ساعتی ارتقا دهند. همچنین امکان اینکه از پیکربندی تک موتوره و دیفرانسیل عقب استفاده کنند نیز وجود دارد.

فورد

بی ام و i۴

بی‌ ام‌ و i۴ یک کوپه چهار در برقی است که در تابستان در دو نسخه ۲۰۲۱ راه اندازی شد. براساس گزارش‌ها هر دونسخه دارای برد ۳۶۵ مایلی هستند. نسخه اول این خودرو ۳۳۵ اسب بخار و نسخه دوم ۵۳۷ اسب بخار را تولید می‌کنند.

بی ام وi4

تسلا ۳  

تسلا مدل 3 دارای برد WLTP ۲۷۸ مایل است که شتاب صفر تا ۶۰ مایل را در ۵.۳ ثانیه طی می‌کند.

تسلا مدل سه

فولکس واگن ID.۳

از بین چندین نسخه فولکس واگن ID.۳ به لطف موتور الکتریکی و بسته باتری ۷۷ کیلو وات ساعتی خود بیشترین برد را دارد. این به معنای برد WLTP ۳۴۰ مایلی است که آن را جلوتر از بسیاری از رقبا و تنها کمی عقب‌تر از تسلا قرار می‌دهد.

فولکس واگن

خودروی Polestar ۲

براساس گزارش‌ها، خودروی الکتریکیPolestar ۲ به طور استاندارد دارای یک باتری ۶۴ کیلو وات ساعتی است که تا ۲۷۵ مایل برد دارد.

اشکودا

اولین خودروی تمام الکتریکی اشکودا Enyaq نام دارد که دارای باتری ۵۸ کیلو وات ساعتی و برد WLTP ۲۵۶ مایل است.

اشکودا

هیوندای کنا الکتریک

گزارش‌ها حاکی از آن است که کنا الکتریک شرکت هیوندای از سیستم محرکه تمام الکتریکی بهره می‌برد و ۲۷۹ مایل برد را در WLTP ارائه می‌دهد.

هیوندا کونا الکتریک

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar