عصر ایران/ مرکز تحقیقات بازار AskCI در جدیدترین گزارش خودرویی خود مربوط به بازار چین، لیستی را ارائه کرده که در آن شاسی بلندهای مبتنی بر انرژی های نوین بازار چین که فروش بالاتری در مقایسه با رقبا داشته اند، مورد اشاره قرار گرفته است.

این گزارش ماه آوریل را به عنوان شاخص محاسباتی در مقایس سالانه در نظر گرفته است.

فروش بی وای دی سانگ الکتریکی رشد 728.7 درصدی را در مقیاس سالانه نشان می دهد که در ماه آوریل گذشته برابر با 25105 دستگاه بوده است. بی وای دی تانگ نیز 10107 دستگاه فروش داشته که رشد 570.2 درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.
 
نتا یو نیز یک رشد عجیب و غریب را در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ثبت کرده است یعنی 1745.6 درصد!

رتبه 10 لیست به کراس اوور الکتریکی ID.4 Crozz فولکس واگن اختصاص دارد. این خودرو در بازار چین از حدود 31 هزار دلار قیمت می خورد. از مشخصات پیشرانه آن می توان به خروجی 168 اسب بخار و برد حرکتی 400 کیلومتر با یک بار شارژ کامل اشاره کرد.

در رتبه 9 لیست، نام خودروی نِتا یو مشاهده می شود.

مقام 8 لیست در اختیار آیتو ام5 قرار دارد که حضور نام هواوی موجب شهرت آن شده است.

جایگاه هفتم در اختیار یک برند نوپا قرار دارد. یکی از جذاب ترین محصولات صنعت خودروی چین است که البته نام آن برای مخاطب ایرانی چندان آشنا نیست. 

بی وای دی یوآن خودرویی است که رتبه ششم را در اختیار دارد و در تریم های مختلف روانه بازار چین می شود.

نتا وی یکی دیگر از اعضای خانواده نتا است که میانه جدول را در اختیار دارد. این الکتریکی خوش ساخت مشخصات جذابی دارد که اینجا به طور کامل معرفی شده است.

گاک خودروساز مطرح چینی نیز به دنبال سهم خود از بازار پرفروش ترین شاسی بلندهای الکتریکی بازار چین است و رتبه 4 را با استفاده از آیون وای به دست آورده است. این گاک کوچک از 16 هزار دلار قیمت می خورد و طراحی جذابی هم دارد.

بی وای دی یوآن پلاس یکی دیگر از تریم های جذاب خودروی یوان در جایگاه سوم لیست است که قیمت پایه 22 هزار دلاری دارد. انرژی مورد نیاز پیشرانه از بسته باتری 60.48 کیلووات ساعت تامین می شود تا برد حرکتی 510 کیلومتر را در اختیار خودرو قرار دهد. خروجی پیشرانه 204 اسب بخار است. شاخص صفر تا 100 کیلومتر برابر با 11.8 ثانیه محاسبه شده است. زمان لازم برای شارژ باتری از 30 به 80 درصد ظرفیت آن حدود 30 دقیقه است.

رتبه دوم هم در اختیار بی وای دی قرار دارد. تانگ الکتریکی در دو تریم با موتورهای 180 و 380 کیلوواتی عرضه می شود. قیمت آن در بازار چین از 40 هزار دلار آغاز می شود. تریم های مورد اشاره به ترتیب 505 و 565 کیلومتر برد حرکتی دارند.

اینکه بی وای دی بیشترین نماینده را در لیست داشته باشد اصلا عجیب نیست زیرا این کمپانی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان وسایل نقلیه در جهان است و در زمینه تولید باتری مخصوص خودروهای الکتریکی نیز جایگاهی بین المللی دارد. با این توضیح سراغ رتبه 1 لیست می رویم که در اختیار بی وای دی سانگ الکتریکی قرار دارد.

تریم پلاس این سانگ ای وی در بازار چین حدود 26 هزار دلار قیمت دارد. از بسته باتری 71.7 کیلووات ساعت استفاده می کند که برد حرکتی 505 کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می دهد. خروجی پیشرانه 184 اسب بخار است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar