باشگاه خبرنگاران/ یک کارشناس خودرو گفت: با حذف سمند و ۴۰۵ ازخط تولید باید خودروهای جایگزین معرفی شود.
 
آقای کاکایی کارشناس صنعت خودرو گفت: هم اکنون چندین نهاد نظارتی در قرعه‌کشی خودرو نظارت می کنند، در واقع تاکسی ها زرد به صورت یارانه ای است و شهرداری ها و وزارت کشور باید برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی ورود کند.

او گفت: مشکل ما تولید نیست، متاسفانه کمبود بودجه تخصیص خرید برای حمل ونقل عمومی توسط شهرداری است، در واقع بودجه خوبی به ایران خودرو دیزل در چند وقت اخیر ارائه دادند که شاهد تولید ساخت اتوبوس و ون سواری برای حمل ونقل عمومی هستیم.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: متاسفانه موضوع رسیدگی به حمل ونقل عمومی در شهرهای بزرگ به دست فراموشی سپرده شده است و همین امر باعث افزایش تردد خودرو‌های فرسوده، ترافیک‌ و در نتیجه افزایش آلودگی کلانشهرها می شود.

کاکایی با اشاره به کمبود تخصیص بودجه برای حمل و نقل عمومی گفت: طی سال های اخیر کمبود تخصیص بودجه باعث افزایش خودروهای فرسوده در کشور شده است، در شرایط کنونی هم که سمند، ۴۰۵ و پراید‌ از خط تولید حذف شده است باید جایگزین خودروهای جدید باشیم.

او گفت: خودرو سمند برای تاکسی اصلا مناسب نیست و شهرداری برای خرید خودرو و جایگزین کردن سمند باید تارا تهیه کند که این هم هزینه ۲ برابری در بر دارد،متاسفانه اصلا به حمل و نقل عمومی چندین سال است اهمیت خاصی داده نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar