پدال/ برنامه‌های برقی سازی محصولات فولکس‌واگن با شدت تمام پیش می‌روند و ID.3 به عنوان پرچم‌دار این استراتژی شناخته می‌شود و در آینده نزدیک هم فیس لیفت خواهد شد.

ژرمن‌ها می‌خواهند نسخه به‌روز یا همان فیس لیفت ID.3 را در سال ۲۰۲۳ عرضه کنند و به همین خاطر تیزری رسمی از آن را منتشر ساخته‌اند. فولکس‌واگن می‌گوید ID.3 فیس لیفت به حدی تغییر خواهد کرد که می‌توان آن را نسل جدید این خودرو دانست هرچند در تیزر منتشر شده می‌توان آن را یک فیس لیفت عادی مشابه سایر برندها دانست. با توجه به آنچه دیده می‌شود، سپر جلوی این خودرو ظاهر اسپرت تری پیدا کرده و گرافیک چراغ‌های عقب نیز به‌روز شده‌اند.

بزرگ‌ترین تغییرات فولکس‌واگن ID.3 فیس لیفت در داخل کابین رخ خواهد داد جایی که ژرمن‌ها قول افزایش کیفیت آن را داده‌اند. همچنین ابعاد نمایشگر لمسی این خودرو از ۱۰ اینچ فعلی به ۱۲ اینچ خواهد رسید و طراحی کنسول مرکزی نیز ارتقا خواهد یافت تا پذیرای دو نگه‌دارنده فنجان باشد. در بخش صندوق‌عقب نیز کف جداشونده قرار داده می‌شوند تا کاربردی بودن این خودروی برقی افزایش یابد.

یکی از مشکلات فولکس‌واگن ID.3 و همچنین گلف نرم‌افزار آن بوده که بار دیگر بازنگری خواهد شد. به‌روزرسانی‌های از راه دور به فولکس‌واگن اجازه خواهند داد تا عملکردهای این خودرو را بهبود ببخشد. ژرمن‌ها به بهبود عملکرد سیستم اطلاعات سرگرمی و سیستم‌های کمک‌راننده اشاره‌ کرده‌اند. این برند مشهور مدعی شده به سخنان مشتریان گوش فرا داده و بسیاری از پیشنهادهای آن‌ها را بکار گرفته است.

ID.3 در دو کارخانه فولکس‌واگن در آلمان تولید می‌شوند و از سال ۲۰۲۳ در ولفسبورگ نیز روی خط مونتاژ خواهد رفت. این تصمیم در پاسخ به تقاضای بالای مشتریان اتخاذ شده است. مدل فعلی این خودرو را می‌توان در تریم های مختلف و با قیمت پایه ۴۳۹۹۵ یورو سفارش داد. البته به خاطر وجود سفارش‌های عقب‌افتاده زیاد، نسخه به‌روز شده ID.3 تا سه‌ماهه پایانی سال آینده تحویل مشتریان نخواهد شد. فعلاً سخنی درباره نسخه GTX به میان نیامده اما فولکس‌واگن تائید کرده مدل پرفورمنس یاد شده در آینده تولید خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar