پدال/ قطعاً افرادی زیادی با دیدن رینگ و لاستیک خودروهای فرمول یک به این فکر می‌افتند که چرخ این خودروها روی یک خودروی عادی چه شکلی خواهد بود اما اسکیت بورد با چرخ فرمول یک چطور خواهد بود؟

اما به نظر می‌رسد تماشای چرخ خودروهای فرمول یک برای برخی افراد کافی نبوده و آن‌ها به‌صورت واقعی می‌خواهند از چرخ این خودروها استفاده کنند! اسکیت بوردی که مشاهده می‌کنید از طراحی عجیبی استفاده کرده و البته پیچیده‌تر از آن چیزی به نظر می‌رسد که فکر می‌کنید. شاید در نگاه اول اسکیت بورد موردبحث یک کانسپت ساده باشد اما کار ساخت آن صورت خواهد گرفت.

برای تولید این اسکیت بورد و قرار دادن چرخ بزرگ فرمول یک روی آن هاوربوردی دو چرخ قربانی شده است. پیشرانه برقی با حسگرهای مخصوص نیز باعث جلو و عقب رفتن این وسیله می‌شوند و یکی از بزرگ‌ترین جا پاهای موجود روی اسکیت بوردها نیز به خوبی در دو طرف این محصول نصب شده‌اند. در ویدئوی منتشر شده گفته می‌شود چرخ بکار رفته در این اسکیت بورد همان چرخ واقعی خودروهای فرمول یک است که روی اکسلی ویژه سوار شده و سپس به پلتفرم فولادی پیچ شده است. شاید ساختار کلی این وسیله عجیب ساده به نظر برسد اما مونتاژ اکسل شامل استفاده از چندین دیسک فولادی با برش دستی و شکل دادن آن برای نصب پیشرانه و چرخ خواهد بود.
 
با استفاده از رنگ قرمز و برخی برچسب‌های مربوط به اسپانسرهای فرمول یک، این اسکیت بورد موتوردار جالب به نظر می‌رسد. با توجه به ابعاد چرخ و فولاد بکار رفته در ساختار این اسکیت بورد، شاید پیشرانه تحت‌فشار قرار گیرد. سرعت این وسیله بسیار پایین بوده و حدس می‌زنیم شاید برخی افراد اصلاً نتوانند از آن استفاده کنند اما خب این هم بهایی است که برای خودنمایی باید پرداخت کرد. اگرچه اسکیت بورد موردبحث به اندازه برخی محصولات مرتبط با خودرو عجیب نیست اما انتظار می‌رود با پایان یافتن زمستان در برخی کشورها شاهد شیرین‌کاری‌های بیشتری باشیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar