پدال/ فراری در حال آزمایش نسخهٔ قوی‌تر و داغ‌تر SF90 استراداله است که احتمالاً پیستا یا اسپشیاله نام خواهد داشت و انتظار می‌رود طی سال جاری معرفی شود.

یک فراری SF90 با پوشش‌های استتاری در نزدیکی دفتر مرکزی این شرکت در مارانلو در حال آزمایش دیده شده است. این خودرو نسخهٔ قوی‌تر و وحشی‌تر SF90 است که فعلاً نام آن مشخص نیست ولی با توجه به نام‌گذاری‌های مدل‌های پیست محور قبلی فراری، ممکن است پیستا یا اسپشیاله نام داشته باشد. این SF90 ارتقاءیافته ممکن است تا پیش از پایان سال جاری به بازار عرضه شود. فراری با پوشش‌های سیاه‌وسفید به‌طور کامل پروتوتایپ این ماشین را پنهان کرده است ولی رندری که در اینجا می‌بینید سعی دارد پوشش‌های استتاری را کنار زده و چیزی که انتظار می‌رود پشت آن‌ها باشد را نشان دهد.

با قضاوت از روی تصاویر جاسوسی، فراری قصد دارد SF90 اسپشیاله را بسیار تهاجمی‌تر از استراداله جلوه دهد؛ بنابراین، در جلوی خودرو شاهد دماغه‌ای تیزتر و عریض‌تر خواهیم بود. همچنین برخی تصاویر کانال‌های جدیدی را روی کاپوت خودرو نشان داده‌اند. در عقب خودرو بال بزرگی دیده می‌شود که طبق گزارش‌ها از نوع فعال بوده و با توجه به شرایط و حالت رانندگی تغییر می‌کند. فعلاً از داخل SF90 اسپشیاله چیزی نمی‌دانیم ولی با توجه به فراری‌های متمرکز بر پیست قبلی، ممکن است شاهد کابینی الهام گرفته از مسابقه با حداقل امکانات برای کاهش وزن باشیم.

قطعاً یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های SF90 اسپشیاله ارتقاء قوای محرکهٔ آن خواهد بود. نسخهٔ کنونی از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو به همراه سه موتور الکتریکی استفاده می‌کند که مجموع خروجی آن‌ها ۱۰۰۰ اسب بخار است؛ بنابراین در نسخهٔ جدید به‌احتمال‌زیاد شاهد قدرتی در حدود ۱۱۰۰ اسب بخار و حتی شاید بیشتر خواهیم بود. SF90 استراداله هم‌اکنون ظرف ۲.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نسخهٔ اسپشیاله با قدرت بیشتر و وزن کمتر باید سریع‌تر از این باشد. علاوه بر این، اصلاحات آیرودینامیکی هم باید به بهبود هندلینگ و عملکرد خودرو در پیست کمک کند.

البته این ارتقاءها ارزان به دست نمی‌آیند و قطعاً قیمت SF90 اسپشیاله نسبت به نسخهٔ کنونی که قیمت پایه‌ای در حدود ۵۳۰ هزار دلار دارد گران‌تر خواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar