فارس/ با وجود گران بودن خودروهای تسلا، مدل Y این شرکت با پشت سر گذاشتن رقبای تویوتایی به پرفروش‌ترین خودروی جهان تبدیل شده است.

به نقل از راشاتودی، موسسه جاتو داینامیکس، اعلام کرده که خودروی مدل Y تسلا پرفروش‌ترین خودروی جهان در سه ماهه نخست سال جاری بوده است.

این نخستین بار در تاریخ صنعت خودروسازی جهان است که یک خودروی برقی به پرفروش‌ترین خودروی جهان تبدیل می‌شود. پس از مدل Y، تویوتای راو4 و کرولا پرفروش‌ترین خودروهای  جهان بوده‌اند.

موسسه جاتو داینامیکس اعلام کرده که تسلا در سه ماهه نخست امسال 267 هزار و 200 دستگاه مدل Y فروخته و این در حالی است که فروش خودروهای تویوتا راو4 و کرولا هم به ترتیب 256 هزار و 400 دستگاه و 214 هزار و 700 دستگاه بوده‌اند.

درواقع فروش مدل Y تسلا در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 69 درصد افزایش داشته است. از سوی دیگر در حالی مدل Y پرفروش‌ترین خودروی جهان شده که قیمت آن تقریبا دو برابر مدل‌های پرفوش تویوتا بوده‌اند. هر دستگاه مدل Y 47 هزار و 490 دلار قیمت دارد و تویوتا کرولا و راو4 نیز به ترتیب 21 هزار و 250 دلار و 27 هزار و 575 دلار به فروش می‌رسند.

شرکت خودروسازی تسلا اعلام کره که مجموعا 400 هزار دستگاه از مدل Y و مدل 3 خود را در سه ماهه نخست امسال به مشتریان تحویل داده است. این شرکت البته از ابتدای سال جاری تاکنون چندین بار قیمت خودروهایش را پایین آورده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir