آخرین خودرو/ سایپا برنامه دارد تا در کنار واردات کراس اوورهای چانگان، یک سدان به نسبت لوکس و اسپرت را هم به ایران بیاورد.
بر اساس بررسی های انجام شده، مشخص است که گروه خودروسازی سایپا برنامه واردات چانگان یونی وی را در پیش گرفته و می خواهد تا پس از عرضه CS35 پلاس، CS55 پلاس و یونی تی این سدان کلاس C پلاس را به بازار ایران بیاورد. چانگان یونی وی (UNI-V) یک سدان دیفرانسیل جلو است که به پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژر TGDi مجهز است و 188 اسب بخار قدرت را با گشتاور 300 نیوتن متر در اختیار دارد. جعبه دنده یونی وی از نوع 7 سرعته اتوماتیک دو کلاچه است که توان را به چرخ های جلوی این سدان چینی و وارداتی می رساند. چانگان یونی وی در برخی نسخه ها به پیشرانه دو لیتری توربوشارژر TGDi هم مجهز است که آن نمونه ها 233 اسب بخار قدرت را با گشتاور 390 نیوتن متر در اختیار دارند و جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک AT بر روی این تیپ ها نصب می شود. با این حال تمام تیپ های مختلف این سدان چانگان می توانند شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در کمتر از 9.5 ثانیه ثبت کنند.

در نمونه فول آپشن چانگان یونی وی امکاناتی مانند فناوری ELD چراغ ها، بال برقی آیرودینامیک درِ صندوق، دستگیره های الکتریکی، نور بالای اتوماتیک، سنسور باران، دنده پشت فرمان، ترمز پارک برقی، تنظیم حالت رانندگی، کروز کنترل تطبیقی، رادار خطی، رادار نقطه کور، رانندگی خودکار بین خطوط، درِ صندوق عقب برقی، شش کیسه هوای 10 نقطه ای، تهویه الکتریکی، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، سانروف و... دیده می شود.

به احتمال زیاد سایپا نسخه 1.5 لیتری توربوشارژر یونی وی را به بازار ایران می آورد و امکاناتی در محدوده چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس را برای این سدان انتخاب می کند. یونی تی از نظر ابعاد و کلاس فنی شباهت زیادی به KMC J7 کرمان موتور دارد و احتمال داده می شود که در صورت عرضه این سدان چانگان در بازار ایران، قیمتی کمتر از 1.5 میلیارد تومان را در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی داشته باشد.

نویسنده: سامان امانی نژاد

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir