آخرین خودرو/ فونیکس آریزو 6 جی تی امروز به صورت رسمی به خبرنگاران و رسانه ها معرفی شد.

فونیکس آریزو ۶ جی تی در بازارهای دیگر چری با نام آریزو ۵ جی تی عرضه می شود. قرار است تا فونیکس آریزو ۶ جی تی قیمتی میان آریزو ۶ پرو و آریزو ۸ داشته باشد. برخی منابع آگاه می گویند که آریزو ۶ GT قیمتی نزدیک به فونیکس FX پرمیوم دارد. با توجه به برنامه ریزی های مدیران خودرو، قوی ترین و فول آپشن ترین نسخه چری آریزو ۵ GT با نام آریزو ۶ جی تی به بازار ایران عرضه می شود.

مشخصات فنی آریزو 6 جی تی

مشخصات فنی آریزو ۶ جی تی با فونیکس FX پرمیوم، تیگو ۸ پرو و بهمن فیدلیتی پرستیژ برابر است. این خودرو به پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو شارژ TGDi مجهز است که ۱۹۵ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۸۵ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده این سدان از نوع ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه تَر است که توان را به چرخ های جلو می رساند. فونیکس آریزو ۶ GT می تواند شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۸ ثانیه ثبت کند. وزن خالص این خودرو ۱۳۴۴ کیلوگرم اعلام شده است. تعلیق جلوی این خودرو از نوع مک فرسون بوده و در بخش عقب از ساختار نیمه مستقل H استفاده شده است. برای همین می توان گفت که یکی از نقاط ضعف آریزو 6 جی تی همین ساختار قدیمی تعلیق در بخش عقب است.

امکانات رفاهی و ایمنی آریزو 6 جی تی

فونیکس آریزو ۶ جی تی را می توان فول آپشن ترین سدان فعلی مدیران خودرو دانست. البته که در آینده نزدیک آریزو ۸ این لقب را از آن خود می کند. آریزو ۶ GT در بحث امکانات رفاهی و ایمنی به شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، تریم داخلی چرم مصنوعی، رینگ آلومینیومی ۱۷ اینچی، سنسور پارک، دوربین ۳۶۰ درجه، رانندگی خودکار بین خطوط، رادار خط خوان، رادار نقطه کور، کروز کنترل تطبیقی، فرمان کمکی برقی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سنسور نور، سنسور باران، فناوری LED چراغ ها، ترمز اضطراری اتوماتیک، استارت دکمه ای، نور بالای اتوماتیک، نور پردازی کابین، صندلی های برقی جلو با گرمکن و سردکن، تهویه اتوماتیک، دنده پشت فرمان، شارژر بی سیم تلفن همراه، جلو آمپر دیجیتال، ترمز پارک برقی، اتوهلد، تنظیم حالت رانندگی و… مجهز است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir