فارس/«آنتونيو باندراس» در توئيتي به زبان اسپانيولي اعلام کرد پس از سه هفته ابتلا به بيماري کوويد ۱۹ درمان شده است. او سه هفته در قرنطينه به سر مي‌برد.  باندراس دهم آگوست در روز تولدش متوجه شد که به ويروس کرونا مبتلا شده و همان روز خبر ابتلاي خود را اعلام کرد.


 

باندراس در توئيت خود نوشت: پس از ۲۱ روز قرنطينه، حالا مي‌توانم اعلام کنم که بيماري کوويد ۱۹ را پشت سر گذاشته ام. من بهبود يافته ام. با کساني که اندازه من خوش شانس نبودند، و کساني که بيشتر از من از اين بيماري آسيب ديده اند، ابراز همدردي مي‌کنم. اميدوارم  بيماراني که در ميانه راه مبارزه با اين بيماري هستند، مقاوم باشند.

«آنتونيو باندراس» براي بازي در فيلم «درد و شکوه» ساخته «پدرو آلمادووار» نامزد اسکار بهترين هنرپيشه نقش اصلي مرد شد.

او جايزه بهترين هنرپيشه نقش اصلي مرد را از جشنواره بين المللي کن ۲۰۱۹ دريافت کرد.

خوزه آنتونيو دومينگوئز باندراس (José Antonio Domínguez Bandera) زاده ۱۰ آگوست ۱۹۶۰ که بيشتر با نام «آنتونيو باندراس» شناخته مي‌شود، هنرپيشه اسپانيايي است.

 

او يکي از معروفترين بازيگران اسپانيايي در آمريکا به‌شمار مي‌آيد. وي برنده نخل طلا در جشنواره کن ۲۰۲۰ براي بهترين بازيگر مرد و همچنين کانديداي جايزه اسکار بهترين بازيگر نقش اول مرد براي فيلم «درد و شکوه» در همان سال شد.

مراحل رشد در سال ۱۹۸۲ در فيلمي نقش کوتاهي اجرا کرد و مورد تشويق همه قرار گرفت. در سال ۱۹۸۵ در فيلم ماتادور به کارگرداني «آلمودوار» ايفاي نقش کرد. در سال ۱۹۹۲ در فيلم پادشاهان مامبو خوش درخشيد و راه براي وي به سوي سينماي آمريکا باز شد، در همان سال ۱۹۹۲ در قسمت اول از سه‌گانه اي درفيلم ال ماريچي به کارگرداني رابرت رودريگز بازي کرد و در سال ۱۹۹۵ در قسمت دوم و ادامه همان فيلم به نام دسپرادو به کارگرداني رابرت رودريگز به ايفاي نقش پرداخت همچنين در سال ۲۰۰۳ در قسمت سوم اين سه‌گانه به نام روزي روزگاري در مکزيک به کارگرداني رابرت رودريگز بازيکرد. البته آنتونيو در سال ۱۹۹۲ هنوز انگليسي را به خوبي نياموخته بود، لذا در فيلم پادشاهان مامبو ديالوگ‌ها را به زبان انگليسي حفظ کرد و بالهجه اسپانيايي به بيان جملات پرداخت.

گام بعدي او بازي با تام هنکس در فيلم فيلادلفيا بود. چندي بعد در برابر تام کروز و برد پيت قرار گرفت و در در فيلم مصاحبه با دراکولا ايفاي نقش کرد و سپس با بازي در فيلم خانه اشباح به شهرت رسيد.

باندراس با ايفاي نقش در فيلم نقاب زورو در سال ۱۹۹۸ به همراه آنتوني هاپکينز و کاترين زتا جونز در سطح فيلم‌هاي برتر مطرح شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

instagram.com/akharinkhabar