آخرین خبر/ حدود یک ماه پیش پلتفرم موفق نتفلیکس جدیدترین اثر خالقان سریال محبوب «دارک» را پخش کرد؛ یعنی سریال «1899». این سریال پیچیده و جذاب که برای اولین بار با دوبله اختصاصی از لینک انتهای این مطلب در دسترس شماست، داستان مسافران یک کشتی بزرگ اقیانوس‌‌‌‌پیماست که هر کدام با گذشته‌‌‌‌ای تلخ، با انگیزه‌‌‌‌ای متفاوت و رازهای پیچیده، عازم آمریکا هستند. اما یک چیز مسافران کشتی را نگران کرده است. 4 ماه قبل، یک کشتی از همین شرکت به نام پرومتئوس در دریا گم شده، نه لاشه‌‌‌‌اش پیدا شده، نه مسافرانش و... کشتی ناهمگونی عجیبی از قومیت‌‌‌‌ها و تفکرات و جهان‌‌‌‌بینی‌‌‌‌های متفاوت دارد، طوری که انگار مقیاس کوچکی از جهان ماست. نمادهای عجیبی هم در کشتی وجود دارند. چالش اصلی داستان وقتی شروع می‌‌‌‌شود که یک مختصات جغرافیایی به کشتی مخابره می‌‌‌‌شود. مختصاتی که مربوط به کشتی گمشده پرومتئوس است. (برای تماشا کلیک کنید)

داستان چیه؟

با پیدا شدن پرومتئوس که خالی از مسافر است ابهامات اضافه می‌‌‌‌شود. چرا این کشتی ناپدید شده؟ چه کسی پیدایش کرده؟ چرا هیچ اثری از مسافران نیست؟ فقط یک کودک مرموز در پرومتئوس حضور دارد که صحبت نمی‌‌‌‌کند و مشخص نیست چه‌‌‌‌طور ماه‌‌‌‌ها بدون آب و غذا زنده مانده. در هر دو کشتی فناوری‌‌‌‌های عجیبی دیده می‌‌‌‌شود که فراتر از سال 1899 است و درک عملکرد آن‌‌‌‌ها ساده نیست. سریال را باید ترکیبی از چند اثر محبوب مثل «لاست»، «لفت اورز»، «دارک» و تا حدی «وست ورلد» دانست. مثل لاست پرشخصیت، مثل لفت‌‌‌‌اورز پر از چالش‌‌‌‌های فکری و رویکردهای روان‌‌‌‌شناختی، مثل دارک پیچیده و مثل وست ورلد در مرز توهم و واقعیت. با یک موسیقی پایانی جذاب برای هر اپیزود، ساختاری سینمایی و پرخرج که باعث شده سکانس‌‌‌‌هایی با حداکثر جلوه‌‌‌‌های ویژه و دکورهای عظیم ببینیم. برخلاف دارک که یک فصل را در دنیایی مرموز اما معمولی سپری کرد و به‌‌‌‌مرور داستانش پیچیده و پر از ایده‌‌‌‌های دیوانه‌‌‌‌وار شد. 1899 بعد از 2 قسمت یک جنون پیچیده را شروع می‌‌‌‌کند، بدون نفس‌‌‌‌کش یقه ذهن مخاطب را می‌‌‌‌گیرد و با هر سکانسش یک معمای عجیب رو می‌‌‌‌کند.

سریال مخصوص مخاطبان با حوصله است که چنین ژانری را دوست دارند، چون فیلمنامه‌نویس و کارگردان اثر به مخاطب باج نمی‌‌‌‌دهند و پاسخ هیچ سئوالی راحت به‌‌‌‌دست نمی‌‌‌‌آید. نسخه ممیزی شده سریال تقریباً هیچ تفاوتی با نسخه اصلی آن ندارد و دوبله فارسی آن به شما کمک می‌‌‌‌کند راحت‌‌‌‌تر داستان پیچیده‌‌‌‌اش را درک کنید. فراموش نکنید تماشای چنین اثری پیچیده و خاصی که هم از علم اعصاب و روان الهام گرفته و هم درون‌‌‌‌مایه فلسفی و روان‌‌‌‌شناسی دارد حوصله می‌‌‌‌خواهد، اما اگر به چنین دنیایی علاقه داشته باشید مطمئن باشید از تماشای یک اثر فوق‌‌‌‌العاده لذت خواهید برد.

>>> تماشای سریال با دوبله اختصاصی

نکته 1: برای تماشای فیلم با اینترنت همراه نیازی به خرید اشتراک ندارید. (حجم مصرفی شما تمام بهاء می‌شود). فقط کافی است برای تماشای بهتر آخرین خبرتان را به روز کنید.  
نکته 2: اگر می‌خواهید با تلویزیون هوشمند فیلم تماشا کنید کافی‌ست اینترنت همراه را روی تلویزیون هات‌اسپات کنید و «آخرین خبر» را در مرورگرتان جست‌وجو کنید.
نکته 3: اگر هم از اینترنت خانگی استفاده می‌‌کنید می‌توانید با کمترین قیمت ممکن یک اشتراک بگیرید. در این حالت حجم اینترنت مصرفی شما نیم بهاء خواهد بود.
برای تماشای فیلم و سریال‌های بیشتر به بخش «سینما و چهره» آخرین خبر بروید. این پیشنهادها را هم از دست ندهید:

.

.

.

.

.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar