پارسي دي/ لواها يکي از دسرهاي پر خاصيت هستند که مي توانند سير کننده نيز باشند. حلواهاي مختلفي در ايران تهيه مي شود اما اين بار پارسي دي قصد دارد تا شما همراهان عزيز را با يک نوع حلواي عربي نيز آشنا کند تا با سبک جديدي از حلوا نيز آشنا شويد. حلواي شير خشک يک نوع حلواي عربي نيز مي باشد که به دليل مواد اوليه ي ساده اي که دارد در ايران هم طرافداران زيادي پيدا کرده است. از اين حلواي عربي خوشمزه مي شود در مراسمات عزاداري و همينطور مراسمات سوگواري و يا براي نذري از حلواي شير خشک استفاده کنيد. 
چي لازم دارم:
آرد سفيد ۲ ليوان
شير خشک ۱ پيمانه
روغن مايع ۱ فنجان
کره ۵۰ گرم
آب ۱ ليوان
شکر ۱ ليوان
عرق هل و گلاب ۱ ليوان
زعفران دم کرده ۱ فنجان
پودر پسته و غنچه گل محمدي براي تزئين
 چطور بپزم:
حلوا يکي از قديمي ترين و پر طرفدارترين دسرهاي سنتي ايران است. البته به مرور زمان ديگر از حلوا به عنوان دسر يا غذا استفاده نمي …
براي آماده سازي شربت حلوا کافي است که شکر را به همراه آب داخل قابلمه بريزيد و بر روي شعله ي گاز با حرارت متوسط قرار دهيد. هم بزنيد تا شکر در آب حل شود. هنگامي که در اطراف شربت شروع به مرواريد زدن کرد، وقت آن است که عرق هل و گلاب را به همراه زعفران به شربت اضافه کنيد و هم بزنيد و شربت را از روي حرارت برداريد و کنار بگذاريد.
آرد را الک کرده و در تابه بريزيد و هم بزنيد. تفت دهيد تا بوي خامي آرد گرفته شود. آرد را خيلي تفت ندهيد تا حلواي روشن تري داشته باشيد.
بعد از کمي که گذشت، شير خشک را به همراه کره و روغن به آرد اضافه کنيد و هم بزنيد تا مواد با هم ترکيب شوند.
شربت ولرم را به حلواي شير خشک اضافه کرده و همه ي مواد را با هم ترکيب کنيد تا آب اضافه مواد تبخير شود و حلواي شير خشک را از روي حرارت برداشته و در روي ميز کار کمي ديگر هم بزنيد.
تا وقتي حلوا هنوز کمي حرارت دارد، حلوا را در ظرف مورد نظر سرو کرده و به همراه پودر پسته و غنچه گل محمدي تزئين نمائيد. 
نکات مهم و فوت و فن هاي لازم در تهيه حلواي شير خشک عربي
روشني و تيرگي رنگ حلوا بسته به تفت دادن آرد دارد. هرچه بيشتر آرد را تفت دهيد رنگ آرد تيره تر مي شود.
سعي کنيد از شکر زيادي در تهيه حلوا استفاده نکنيد، زيرا حلوا را سنگين مي کند.
وقتي حلوا را مي خواهيد در قيف بريزيد مي توانيد آن را شل تر از روي حرارت برداريد.
براي استفاده از شير خشک مي توانيد از شير خشک کودکان نيز استفاده کنيد و همينطور از شير خشک قنادي. شير خشک قنادي را مي توانيد از لوازم قنادي ها و يا عطاري ها تهيه کنيد.
براي تزئين حلوا نيز مي توانيد از نان تارت نيز استفاده کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar