چي شي/ نان تست يکي از انواع نان هاي بسيار پر مصرف در سراسر جهان است که در ميان ايرانيان هم از محبوبيت خاصي برخوردار است. اين نان خوشمزه معمولا براي وعده صبحانه يا استفاده براي تهيه ساندويچ هاي فوري استفاده مي شود

مواد لازم نان تست
آرد نان فانتزي۳۵۰ گرم
شکر۴۰ گرم
خمير مايه فوري۵ گرم
تخم مرغ۱ عدد
نمک۵ گرم
شير ولرم۷۵ ميلي ليتر
روغن مايع۵۰ گرم
مواد لازم استارتر
آرد نان فانتزي۱۵۰ گرم
خمير مايه فوري۵ گرم
آب ولرم۱۵۰ ميلي ليتر
طرز تهيه نان تست 
مرحله اول
ابدا بايد استارتر نان تست را اماده کنيم، براي اين منظور ۱۵۰ گرم آرد نان فانتزي را به همراه ۱۵۰ ميلي ليتر آب ولرم و ۵ گرم پودر خمير مايه فوري داخل يک ظرف شفاف مخلوط مي کنيم تا يکدست شوند. سپس کنار مي گذاريم تا حجمش دو برابر شود.

مرحله دوم
به اين دليل از ظرف شفاف استفاده مي کنيم تا بتوانيم ببينيم حجم خمير استارتر دو برابر شده است. حدودا ۲۰ تا ۲۵ دقيقه زمان براي دو برابر شدن خمير استارتر نياز است. پس از اينکه خمير دو برابر شد آنرا به مدت ۱۲ ساعت در يخچال قرار مي دهيم.
 
مرحله سوم
پس از اينکه استارتر اماده شد آنرا از يخچال خارج مي کنيم و داخل يک کاسه جادار مي ريزيم. در ادامه آرد نان فانتزي را الک مي کنيم و به کاسه اضافه مي کنيم. حالا به ترتيب شکر، نمک، خمير مايه، تخم مرغ، روغن مايع و شير را اضافه مي کنيم.
 
مرحله چهارم
در اين مرحله با يک قاشق مواد را خوب مخلوط مي کنيم تا خمير جمع شود، سپس با دست شروع به ورز دادن خمير مي کنيم و حدود ۱۰ دقيقه خمير را روي سطح کار ورز مي دهيم. پس از ورز دادن ۵۰ بار خمير را بلند مي کنيم و به سطح کار مي کوبيم.
 
مرحله پنجم
توجه داشته باشيد که پساز ورز دادن خميرف بايد حالت کشساني پيدا کند و وقتي خمير را با دست باز مي کنيد پاره نشود. يک کاسه گود را با روغن چرب مي کنيم سپس خمير را به شکل يک چونه بزرگ داخل کاسه قرار مي دهيم.
 
مرحله ششم
روي خمير را با يک دستمال تميز مي پوشانيم و به مدت ۱۵ دقيقه در يک جاي گرم استراحت مي دهيم. پس از گذشت اين زمان خمير را به سه قسمت تقسيم مي کنيم و هر سه قسمت را چونه مي گيريم. حالا قالب نان تست را چرب مي کنيم.

مرحله هفتم
چونه ها را در کنار هم داخل قالب نان تست قرار مي دهيم و روي قالب را با يک پارچه تميز مي پواشنيم تا خمير در اين حالت ۱ ساعت استراحت کند و حجم چونه ها دو برابر شود. حالا خمير ما کاملا اماده است و بايد به مرحله پخت برويم.
 
مرحله هشتم
فر را با حرارت ۲۱۰ درجه سانتيگراد از ۱۵ دقيقه قبل روشن مي کنيم تا کاملا گرم شود، سپس قالب نان تست را به مدت ۴۵ دقيقه درون فر قرار مي دهيم تا نان بپزد. پس از ۴۵ دقيقه قالب را از فر خارج مي کنيم و اجازه مي دهيم نان خنک شود.
 
مرحله نهم
پس از اينکه نان خنک شد آنرا با چاقوي دنده دار برش مي زنيم. توجه داشته باشيد چون نان بافت بسيار نرمي دارد اگر با کارد صاف بريده شود ممکن است له شود. براي نگهداري نان هم بهتر است آنرا در پلاستيک نگهداري کنيد تا خشک نشود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar