بدونیم/ من دوباره مثل هر روز برگشتم با یه پست باحال دیگه که قراره از شدت کاربردی بودنش انگشت بر دهان بمونید .

 امروز براتون یه موضوع باحال آوردم که میدونم دغدغه همه ما هاست .

خیلی از ما ها در طول روز از کتونی استفاده می کنیم وقتی شب بعد از تموم شدن کار هامون به خونمون بر میگردیم و زمانی که کتونی رو درمیاریم و وارد خونه میشیم یهو کل خونه بوی گربه مرده میگیره .

دلیلش چیه ؟

خب خیلی واضحه!

بخاطر بوی بد پاهامونه که باعث میشه کسی جرعت نمیکنه از شعاع یک کیلو متری ما رد بشه .

بعضی وقت ها هم که داخل عمل انجام شده قرار می گیریم و کشون کشون ما رو وارد یه محلی می کنند که مجبوریم کفش یا کتونیمون رو در بیاریم و حالا خدا نکنه دقیقا همون روز جورابی که ترکش خورده رو پوشیده باشیم .

این ماجرای عذاب آور باعث میشه که تا عمر داریم از افرادی که داخل اون محل بودن فراری باشیم و خجالت زده .

حالا امروز میخوام براتون از علت بوی بد پا و راه های از بین بردن بگم.

خب موافقید بریم سر اصل مطلب ؟

پا های ما انسان های زیبا وقتی داخل کفش یا کتونی هست تعویض هوا اتفاق نمیافته و مسلما جای تاریکی هست  و اینکه اگه یه مدت بگذره و از کفش بیرون نیاد عرق میکنه و میشه گفت کفش ما محل تاریک و مرطوبی هست .

خب فضای تاریک و نم دار یه پارتی تپل مپل میگیرن که دقیقا دلیل اصلی ایجاد بوی بد پا هست .

حالا بیایید باهم راجب این بخونیم که چطور میشه از شر بوی بد پا راحت بشیم .

 پاهامون رو تمیز نگه داریم
 

خیلی خوبه اگه پاهامون رو روزانه بشوریم و تمیز نگه داریم  چون این کار باعث میشه رشد باکتری ها متوقف بشه . بوی بد پاهامون از بین میره .

 استفاده از جوش شیرین
 

شما می تونید جوش شیرین رو داخل یه پارچه کوچولو بریزید و  شب ها داخل کفشتون بذارید . جوش شیرین می تونه در طول شب بوی بد کفشتون رو کم تر کنه .

 به کفش هاتون استراحت بدید
 

مثل من نباشید، من تا وقتی که دهن یه کفش یا کتونی که ازش خوشم میاد رو سرویس نکنم و مطمئن نشم که تیکه پاره شده دست از سرش بر نمیدارم .

ولی خب باید بدونیم که سعی کنید۲۴ تا ۴۸ ساعت به کفش هاتون استراحت بدید و اجازه بدید هوایی تازه کنند و نفس بکشندپودر های مخصوص
 

شما می تونید از پودر های مخصوصی که برای رفع بوی بد پا در داروخانه ها وجود دراند استفاده کنید و ازشون برای برطف کردن بوی بد پا در طول شبانه روز استفاده کنید .

 جوراب ها
 
سعی کنید در طول روز یا حداقل یک روز در میون جوراب هاتون رو عوض کنید و بشورید و وقتی که جوراب هاتون تیکه پاره میشند ، دست از سرشون بر دارید و بندازید دور ، پوشیدن یک جفت جوراب در طول ۶٫۷ ماه کار اصلا جالبی نیست  چون جوراب های کهنه  بیشتر بو میگیره .

راستی می تونید از جوراب های نانو استفاده کنید .

گایز های بی همتای من این مورد هایی که گفتم برای خودم خیلی بدرد بخور بوده  و میدونم قطعا برای شما هم کاربردیه خلاصه توروخدا به خودتون  رحم نمی کنید به اطرافیان و دوست آشنا هاتون که باهاشون رفت و آمد دارید .


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar