زيبامون/ ليفت مژه ، چشم ها رو بزرگتر و قابل توجه تر مي کنه و براي جذاب به نظر رسيدن چشم ها و چهره ديگه  نيازي به آرايش زياد نخواهيد داشت ! اگرچه تبليغاتي که براي ليفت و لمينت مژه وجود داره به شما اين اطمينان رو ميده که بعد از انجام اين کار ، مژه هاي فر خورده زيبا و جذابي خواهيد داشت اما اگه پس از انجام ليفت مژه ، به نتيجه دلخواه خود نرسيد ، چه مي کنيد ؟ بنابراين لازمه قبل از اينکه تصميم نهايي خودتون رو در رابطه با انجام ليفت مژه بگيريد ، حتما اطلاعات دقيق و کاملي رو در رابطه با عوارض ليفت و لمينت مژه افزايش بديد و بعد با آگاهي کامل به سراغ انجام اين کار بريد .

ليفت مژه چيست ؟
ليفت مژه يکي از کارهاي زيبايي هست که معمولا در سالن هاي آرايشي ارائه ميشه . اين کار بايد توسط متخصص اين کار انجام بگيره تا هم تمام مراحل ليفت و لمينت به درستي انجام بشه و هم از مواد باکيفيت و عالي براي اين منظور استفاده بشه .
با ليفت مژه ، مژه هاي طبيعي شما حالت فر خورده زيبايي پيدا مي کنند و بدون نياز به مژه مصنوعي ، حالت و رنگ مژه ها چند برابر زيباتر ميشه و از اين طريق ديگه نيازي به ريمل و فر مژه براي آرايش چشم و مژه هاي خود نخواهيد داشت !
براي شروع ليفت مژه ، ابتدا متخصص زيبايي ، يک ميله سيليکوني يا پد مخصوص رو به پلک بسته و بدون آرايش شما و به پشت مژه ها ميچسبونه .
سپس ، محلولي استفاده ميشه که پيوندهاي مژه رو تا حدي مي شکنه و باعث مي شه تا مژه ها به هر شکلي در بيان .
بعد از گذشت يک مدت زمان کوتاه و فر کردن مژه ها ، اين محلول از روي مژه پاک ميشه و مواد مخصوص ليفت مژه روي مژه ها قرار ميگيره تا اين حالت فر خورده مژه به خوبي حفظ بشه . با اين کار يک روکش کراتين يا ژلاتيني روي مژه ها ايجاد ميشه و تاثير خيلي خوبي در ضخيم و مشکي شدن مژه ها داره . با انجام اين کار مژه هاي شما به مدت 2 ماه ، حالت فر خورده و پر رنگ خواهند داشت به گونه اي که ديگه به فر مژه و ريمل نياز پيدا نمي کنيد و چشم ها و مژه هاتون بدون آرايش هم زيبا خواهد بود .
اگرچه اين کار در افزايش زيبايي مژه ها تاثير زيادي داره اما ممکنه با برخي عوارض جانبي و مضرات هم همراه باشه که در ادامه عوارض ليفت مژه رو بهتون معرفي کرديم :

عوارض ليفت و لمينت مژه چيست ؟
1. فر شدن بيش از حد مژه ها
گاهي اوقات ممکنه بعد از انجام ليفت مژه و نگاه کردن به آينه ، مژه هايي رو ببينيد که بيش از حد فر شدن و ظاهري که شما انتظار داشتيد ايجاد نشده باشه ! فر شدن بيش از حد مژه ها معمولا تاثير برعکس بر روي زيبايي چشم ها داره و ظاهري غير طبيعي براي چشم و مژه به وجود مياره.
براي جلوگيري از ايجاد اين مشکل لازمه که حتما به سالن هاي زيبايي تخصصي و حرفه اي در اين زمينه مراجعه کنيد و اجازه نديد آرايشگر بي تجربه و آموزش نديده ، کار ليفت و لمينت مژه رو براي شما انجام بده . بنابراين قبل از انجام ليفت مژه حتما به خوبي تحقيق کنيد و سالن زيبايي رو انتخاب کنيد که داراي پرسنل حرفه اي و آموزش ديده در زمينه ليفت و لمينت مژه هستند .

2. فر نشدن مژه ها به اندازه کافي و عدم مراقبت درست بعد از ليفت مژه
فر نشدن مژه ها به اندازه کافي هم يکي ديگه از عوارض ليفت مژه است که اگه به يک متخصص حرفه اي مراجعه کنيد و مراقبت هاي بعد از ليفت مژه رو به درستي انجام بديد ميتونيد از بروز اين مشکل جلوگيري کنيد . 
مراقبت هاي بعد از ليفت مژه تاثير خيلي زيادي در افزايش زيبايي و ماندگاري ليفت مژه ها خواهند داشت . 24 ساعت اول بعد از ليفت مژه معمولا مهمترين و حساس ترين زمان است که بايد از خيس شدن مژه ها جلوگيري کنيد و به هيچ عنوان از ريمل يا هر محصول ديگه اي روي مژه ها استفاده نکنيد .
علاوه بر اين نبايد در طول اين مدت چشم ها رو بماليد يا روي صورت بخوابيد . زيرا انجام اين کار ها با خراب شدن ليفت مژه همراه هست و ممکنه نتيجه نهايي کار ، مورد قبول شما نباشه .

3. تحريک شدن چشم ها
حتي اگه گفته بشه که ليفت مژه يکي از روش هاي ايمن و مطمئن براي افزايش زيبايي مژه هاست باز هم بايد به خاطر داشته باشيد که در اين کار از مواد شيميايي استفاده ميشه . گاهي اوقات ممکنه برخي از افراد نسبت به مواد تشکيل دهنده محلول و موادي که براي ليفت مژه استفاده ميشه حساسيت داشته باشند و با بثورات ، قرمزي ، التهاب ، خشکي چشم ، آبريزش چشم ، تاول و غيره مواجه بشن . اين مشکلات ممکنه در هنگام ريمو کردن يا پاک کردن ليفت و لمينت مژه هم ايجاد بشه .
براي جلوگيري از ايجاد اين مشکلات لازمه که حتما قبل از انجام ليفت ، مژه هاتون رو به طور کامل تميز کنيد و اگه از لنز استفاده مي کنيد ، لنز رو از چشم هاي خود خارج کنيد .

4. ريزش مژه ها و آسيب به مژه هاي طبيعي
ريزش مژه يکي از بدترين عوارض ليفت و لمينت مژه هست که ممکنه براي برخي از افراد ايجاد بشه . در واقع وقتي کار ليفت مژه ها به درستي انجام نگيره ، از مواد بي کيفيت براي اين منظور استفاده بشه و يا مواد مورد استفاده براي ليفت مژه بيش از حد روي مژه ها باقي بمونه ، ممکنه با ريزش مژه مواجه بشيد و اين موضوع تا ساليان سال بر روي رشد طبيعي مژه ها تاثير منفي ايجاد کنه . 

5. عفونت از عوارض ليفت و رنگ مژه
وقتي صحبت از مسئله جدي تري مي شه ، عفونت يکي از خطرات احتمالي ليفت مژه خواهد بود . اگه به بعضي از مواد شيميايي يا مواد استفاده شده براي ليفت مژه حساسيت داشته باشيد ، احتمالا با خارش چشم مواجه خواهيد شد و اگه چشم هاتون شروع به متورم شدن کنند ، اين مشکل يعني اينکه دچار عفونت شديد و بايد حتما به پزشک مراجعه کنيد . اگرچه عفونت از عوارض جانبي ليفت مژه هست که به ندرت ايجاد ميش اما بايد از اين موضوع هم مطلع باشيد . 
براي جلوگيري از اين موضوع بايد حتما به سالن هاي زيبايي تخصصي در اين زمينه مراجعه کنيد و قبل از انجام کار ، حتما تقاضاي تست حساسيت کنيد . با استفاده از اين تست متوجه خواهيد شد که آيا به مواد مورد استفاده براي ليفت مژه حساسيت داريد يا نه و بعد با خيال راحت تصميم به انجام اين کار خواهيد گرفت .
گاهي اوقات براي اينکه مژه ها بعد از ليفت شدن تيره تر ديده بشن ، از يک رنگ اضافه بر روي مژه ها هم استفاده ميشه . اين کار به معني اضافه کردن مواد شيميايي بيشتر به مژه هاست که خطر عفونت رو افزايش ميده . براي انجام اين کار هم بايد نسبت به رنگ مورد استفاده براي مژه ها هم تست حساسيت انجام بديد و در صورتي که هيچ قرمزي ، التهاب يا تحريکي ايجاد نشد ميتونيد از رنگ هم براي افزايش زيبايي مژه ها استفاده کنيد .

قبل از انجام ليفت مژه چه کارهايي بايد انجام داد ؟
براي جلوگيري از خطرات و عوارض ناشي از ليفت مژه لازمه با نکات مهمي که بايد قبل از انجام ليفت مژه رعايت کنيد ، آشنا باشيد . اين اقدامات رو به طور خلاصه در زير توضيح داديم :
براي اطمينان از خوب شدن نتيجه ليفت مژه حتما به يک متخصص و آرايشگر حرفه اي و آموزش ديده در اين زمينه مراجعه کنيد .
آرايشگر خودتون رو از وجود هرگونه آلژري يا حساسيتي که داريد مطلع کنيد .
مراحل مراقبت هاي بعد از ليفت مژه را با توجه به توصيه هاي آرايشگر دقت دنبال کنيد .
در صورت مشاهده تحريک شدن چشم يا تورم چشم ها حتما به پزشک مراجعه کنيد .
 
سخن آخر
ليفت مژه يکي از کارهاي زيبايي هست که ظاهر بسيار جذاب و زيبايي براي مژه ها و چشم ها به وجود مياره و باعث ميشه تا ديگه نيازي به ريمل و فرمژه براي زيباتر شدن مژه ها نداشته باشيد . اما اگر ليفت مژه توسط افراد بي تجربه و آموزش نديده در اين زمينه انجام بگيره ممکنه با يکسري عوارض جانبي همراه باشه . فر شدن بيش از حد ، ريزش مژه ، آسيب به مژه هاي طبيعي و تحريک و التهاب چشم اشاره کرد .

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar