نمناک/ همه خانم ها به خصوص تازه عروس ها دوست دارند، در میان دوستان و اطرافیان و خانواده همسر با وقار و با متانت رفتار کنند و جایگاه ویژه ای داشته باشند. این عروس خانم ها گاهی برای به دست آوردن جایگاه خوب نزد دیگران و با کلاس به نظر رسیدن اشتباهاتی را مرتکب می شوند که در این بخش به آنها اشاره می کنیم. اگر به تازگی ازدواج کرده اید، این کارها را نکنید تا در نگاه دیگران فرد بی کلاسی نباشید.

بیش از حد استوری و پست گذاشتن
احتمالا در اطراف شما خانم هایی هستند که بعد از ازدواج از تمام کارها و خورد و خوراکشان عکس می گذارند و به عنوان اولین ها از آن یاد می کنند. مثلا از اولین غذای خود که برای همسر پخته اند عکس گذاشته و زیر آن می نویسند اولین غذا برای همسری یا اینکه از هر چیزی که همسرشان به عنوان هدیه به آنها تقدیم می کند مانند طلا و جواهرات، گل و... عکس گرفته و منتشر می سازند و به جای تشکر حضوری از همسر از او در فضای مجازی تشکر می کنند، عروس خانم های گرامی چه لزومی دارد که زندگی خود را در فضای مجازی در معرض نمایش قرار دهید، زندگی چیزی بیش از فضای مجازیست، عشق را در زندگیتان جاری کنید.

رفتار خیلی صمیمی با مردها
برخی از عروس خانم ها به دلیل فرهنگ های متفاوت با آقایان خانواده همسر خود گرم و راحت می گیرند و خیلی صمیمانه رفتار می کنند. این رفتار آنها گاهی سوء تعبیراتی را در پیش دارد، عروس خانم های عزیز شناخت کامل از خانواده همسرتان به دست آورید و رفتارتان را با توجه به شناخت خود تنظیم نمایید.

تعویض چند باره لباس در مهمانی ها
برخی خانم ها در مهمانی ها چندین دست لباس عوض می کنند، پیامی که این کار به دیگران می دهد، این است که من علاقه فراوانی به جلب توجه دارم. خانم های محترم برای با کلاس به نظر رسیدن در مهمانی ها یک دست لباس تمیز و مرتب کفایت می کند و نیاز به تعویض چندباره لباس نیست.

تعریف بیش از حد از خود
برخی عروس خانم ها در دیدارهای ابتدایی با خانواده همسر خود بیش از حد از خود و خانواده شان تعریف می کنند. مثلا برای اینکه باکلاس به نظر برسند، می گویند ما هفته ای چند بار در رستوران غذا می خوریم و یا ... اگر شما در حال گفتن این جمله هستید که «من دختر باکلاسی هستم…»، پس آن قدرها هم باکلاس رفتار نمی کنید. اجازه دهید دیگران تشخیص دهند شما واقعا تا چه اندازه باکلاس هستید، نه اینکه خودنمایی کنید.

استفاده بیش از حد از طلا
لازم نیست تمام طلاهایی که همسرتان در دوران نامزدی و مراسم ازدواج برایتان خریده را استفاده کنید. از زیورآلاتی استفاده کنید که خوشایند و مناسب بدن تان بوده و با ظاهرتان مطابقت داشته باشد.

استفاده زیاد از تلفن همراه
برخی عروس خانم ها به دلیل اینکه تازه به جمع وارد شده اند و حرف زیادی برای گفتن ندارند، هر چند دقیقه یک بار گوشی خود را چک می کنند و یا غرق در فضای مجازی و چت کردن با دوستان خود می شوند. اگر می خواهید باکلاس شوید، گوشی تان را چک نکنید و تلفن همراه را روی ویبره یا تک صدای کوتاه بگذارید و فیلم های اینستاگرام را با صدای بلند نبینید.

درگیر کردن خود در مُد
برخی از خانم ها باکلاس به نظر رسیدن را با پوشیدن لباس های مد روز اشتباه می گیرند. درست است ظاهر عالی داشتن، نیمی از باکلاس بودن است اما بنده ی مُد نباشید، چون در این صورت، مسخره، وسواسی یا سطحی به نظر خواهید رسید. از لباس هایی که مناسب اندام تان نیستند یا رنگ هایی که به شما نمی آیند صرف نظر کنید.

پرخوری و اسراف
پرخوری و اسراف کردن کار با کلاسی نیست پس در جمع دوستان و اقوام درست و به اندازه غذا بخورید و آداب غذا خوردن را رعایت کنید و اسراف نکنید. در مهمانی ها و مراسمات خود با پخت چندین نوع غذا و مخلفات و... اسراف نکنید و اگر غذای شما باقی ماند، دور نریزید و به فقرا کمک کنید.

کنجکاوی بیش از حد
یکی از راه های با کلاس به نظر رسیدن این است که سرمان گرم زندگی خودمان باشد و در کارها و زندگی دیگران دخالت نکنیم. عروس خانم های عزیز بهتر است چیزی که به شما مربوط نمی شود و دانستن یا ندانستنش نفع و ضرری برایتان ندارد، را از خانواده همسر نپرسید. در صورتی که در ذهنتان سوال هایی ایجاد می شود، با خود این کلمه را تکرار کنید ( به من چه) تا دیگر اجازه سوال پرسیدن به خود را ندهید.

توجه بیش از اندازه به ظاهر
خانم های عزیز اگر طلاهای زیادی دارید و همیشه به ظاهر و لباس پوشیدنتان توجه می کنید اما دندان خراب و چندین مشکل سلامتی دارید، که به آنها بی توجه هستید و به پزشک مراجعه نمی کنید، با عرض معذرت باید بگوییم که بی کلاس هستید.

آرایش بیش از حد
برخی خانم ها متاسفانه به دلیل رقابت و چشم و هم چشمی دوست دارند از دوست و اشخاص فامیل زیباتر و با کلاس تر باشند به همین علت همیشه آرایش تند دارند و به عمل های جراحی زیبایی روی می آورند. این روزها میکاپ لایت مد بوده و آرایش غلیظ طرفداران زیادی ندارد و نوعی بی کلاسی محسوب می شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar