سایت دکتر کرمانی/ بتانی تیچمن دارنده ی دکترای روانشناسی و استاد دانشگاه ویرجینیا میگوید: بعضی دروغهای کوچک که به خودمان میگوییم شاید اصلا ضرری هم نداشته باشد، اما بعضی از دروغها بر سر راه رسیدن به هدف قرار میگیرد. افراد ممکن است برای خود اهدافی دست نیافتنی در نظر بگیرند و یا خود را در موقعیت هایی قرار دهند که بسیار دشوار است و نمیتوانند پایدار بمانند. میخواهید دیگر به خود دروغی نگویید که باعث خراب شدن تلاش هایتان شود؟ در این مقاله 6 افسانه ای که باعث تضعیف رسیدن به هدفتان در کاهش وزن میشود را آورده ایم ، همچنین به شما می آموزیم چطور این افکار را از ذهن و زبانتان پاک کنید تا برای رسیدن به هدف اعتماد بنفس پیدا کنید.

میخواهم رژیم بگیرم
دکتر تیچمن میگوید کل واژه ی میخوام رژیم بگیرم ما را به این سمت میبرد که الان رژیم میگیرم وقتی وزن کم کردم دیگر رژیم نمیگیرم! به جای اینکه با خود اینگونه فکر کنید و فقط هدف وزن کم کردن باشد باید به برنامه غذایی به عنوان یک سبک زندگی نگاه کرد. به اندازه ای میخوریم که سالم بمانیم و ورزش میکنیم که بدنی ورزیده داشته باشیم.
از شنبه رژیم را شروع میکنم/ بعد از تعطیلات/ با طلوع خورشید!

چرا انقدر بدقولی؟ با این کار تنها بیشتر تنبلی میکنید. بهتر است از همین لحظه به آنچه برنامه ریزی کردید عمل کنید. به عقب نگاه نکنید رو به جلو حرکت کنید.


وزنم را که کم کنم تمام مشکلاتم حل میشود.
کاهش وزن باعث میشود سلامت و شاداب شوید. اما نمیتواند به یک مدل یا فردی دوست داشتنی تر تبدیل کند. در مورد اینکه چرا میخواهید وزن کم کنید با خودتان رک باشید و اهدافی واقع گرایانه در نظر بگیرید.

افراد سنگین وزن سزاوار خوردن نیستند
جلوی دیگران غذا نمیخورید چون فکر میکنید اضافه وزن دارید و نباید چیزی بخورید؟ دکتر دبرا مندل نویسنده ی کتاب "درمان قلب حساس" میگوید: یکی از بدترین راه های خراب کردن برنامه غذایی دیدن خود از چشم دیگران است. به جای این کار باید خود را قبول کنیم و رابطه ای دوستانه با بدن داشته باشیم. تحقیقات نشان داده کسانی که وضعیت خود را قبول کرده اند در کاهش وزن بسیار موفق تر از کسانی هستند که از وزن خود خجالت میکشند.

تا وقتی وزن کم نکردم لباس های خیلی گشاد میپوشم

دکتر مندل میگوید: مردم در هر سایز و در هر شکلی دوست دارند لباس قشنگ بپوشند. وقتی خودمان را دوست بداریم از زندگی لذت خواهیم برد. اهداف بزرگ را به هدف های کوچک تقسیم کنید و در طول مسیر به خود پاداش بدهید. به جای اینکه به خود بگویید باید 20 کیلو کم کنم به خود قول بدهید اگر یک سایز کم کردید برای خود لباس جدید بخرید.

هرچقدر کمتر بخورم زودتر وزن کم میکنم
اشتباه است. کم کردن بیش از اندازه کالری در برنامه غذایی باعث میشود متابولیزم بدن کند شود. اتفاقی که می افتد این است بدن خود را کار آمد تر میکند. این یعنی بدن کاری میکند تا برای انجام وظایف روزانه و زنده نگه داشتن اعضا انرژی کمتری مصرف کند. در نتیجه کاهش وزن کند میشود و محروم کردن خود از غذا نتیجه ای معکوس میدهد. محروم کردن خود از غذا معمولا باعث نارضایتی و تمایل به پرخوری و افراط میشود. پیش گرفتن روشی آهسته و مداوم و استفاده از غذاهایی که دوست دارید ( در اندازه درست ) بهترین کاریست که میتوانید برای رسیدن به هدف انجام دهید.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید