بهداشت نيوز/ بيماري و مشکلات کليه از مهم ترين و جدي ترين بيماري هايي است که فردي در زندگي خود ممکن است به آن دچار شود. در حالي که مي توانيد با کمک يک رژيم غذايي سالم، از کليه هاي خود مراقبت کنيد.

در اينجا ليستي از خوراکي ها و مواد غذايي مفيد براي کليه به شما معرفي مي کنيم:‌

سبزيجات برگ سبز
سبزيجاتي با برگ هاي سبز رنگ حاوي ويتامين C  و ويتامين K هستند و به علاوه مقادير زيادي فيبر و فولات در خود جاي داده اند که فشار خون را کاهش مي دهند، قند خون را تنظيم مي کنند و به اين ترتيب به عملکرد کليه کمک مي کنند.

زغال اخته
ميوه زغال اخته يکي از بهترين خوراکي ها براي درمان عفونت هاي ادراري است. آب ميوه زغال اخته نيز براي دفع سنگ کليه و پاکسازي آن بسيار مفيد است.

زردچوبه
التهاب در بدن مي تواند باعث بروز بيماري هاي مختلف از جمله مشکلات کليوي شود که با مصرف زرچوبه مي توانيد انواع التهابات را از بدن خود دفع کنيد. زردچوبه حاوي کورمين است و خواص ضد التهابي زيادي دارد و براي مبارزه با سنگ هاي کليه نيز بسيار مفيئدد است.

سيب
روزانه يک عدد سيب مي تواند سلامت کلي بدن شما را تامين کند. از آنجايي که اين ميوه دوست داشتني حاوي فيبر زيادي است که سموم را جذب مي کند، همکار خوبي براي کليه هاي شماست. سيب همچنين التهابات بدن را کاهش مي دهد و براي دستگاه گوارش شما شگفتي ايجاد مي کند.

سير
کليه هاي شما زماني درست کار مي کنند که با بدن خود مانند يک معبد مقدس رفتار کنيد. در غير اينصورت کليه هاي شما قرباني سموم و التهابات مي شوند. براي اين که بدن خود رااز سموم پاک کنيد، سير بهترين گزينه است.

روغن زيتون
روغن زيتون نه تنها براي کليه شما، بلکه براي سلامت کلي بدن شما مفيد است. روغن زيتون کاهش دهنده کلسترول است و درد ناشي از سنگ کليه را تسکين مي بخشد و التهاب را نيز کاهش مي دهد.

آب ليمو
آب ليمو اين توانايي را دارد که کليه هاي شما را پاکسازي کند و جلوي تشکيل سنگ کليه را بگيرد. آب ليمو باعث افزايش ميزان سرترات مي شود که به کليه کمک مي کند از تشکيل سنگ جديد جلوگيري کند.

زنجبيل
پيش از اينکه طعم زنجبيل حواس شما را پرت کند، بدانيد که چه به صورت خام، چه پخته، چه به عنوان ادويه و چه روغن آن در درمان مشکلات کليوي يک معجزه است.

خوشبختانه همه اين خوراکي هاي جذاب و خوشمزه به راحتي در دسترس شما قرار دارند و کافي است از آن ها در رژيم غذايي خود بهره بيشتري بگيريد تا سلامتي را به کليه هاي خود هديه دهيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar