نماد آخرین خبر

تشخیص کرونا در کمتر از ۲۰ دقیقه!

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
تشخیص کرونا در کمتر از ۲۰ دقیقه!

باشگاه خبرنگاران/ يک دانشمند انگليسي با طراحي آزمايشي توانست در کمتر از ۲۰ دقيقه افراد مبتلا به کرونا را شناسايي کند.

استفان بوستين، استاد پزشکي مولکولي در دانشگاه آنگليا راسکين انگليس، آزمايش سواب کوويد ۱۹ جديدي را طراحي کرد که اميدوار است بتواند به جلوگيري از گسترش ويروس کرونا کمک کند.

اين دانشمند معتقد است که اين تست کرونا کمتر از بيست دقيقه مي‌تواند مبتلايان را شناسايي کند. آزمايش سواب بيني و گلو مي‌تواند پاسخي قوي و قابل اعتماد در مورد وجود ويروس کرونا در بيمار داشته باشد. او مي‌گويد که مي‌توان از آن در مدارس، فرودگاه‌ها، ادارات و ساير نقاط کشور استفاده کرد.

استفان باستين آزمايشي را طراحي کرد که مي‌تواند نمونه‌ها را در مدت دو يا سه دقيقه به دست آورد و در عرض ۱۵ دقيقه به نتيجه برسد.

اين آزمايش بسيار قابل اعتمادتر از آزمايش‌هاي ديگر است، زيرا فقط به يک موردنگاه مي‌کند و فقط يک هدف ويروسي را شناسايي مي‌کند.اين آزمايش که Cov۲-ID ناميده مي‌شود، ميزان ويروس موجود در هر بيمار را تشخيص مي‌دهد.

بوستين گفت: فرد مشکوک به کرونا مي‌تواند تست را انجام دهد و فقط حدود ۲۰ دقيقه خود را قرنطينه کند تا نتيجه آن اعلام شود.

در ساير آزمايش‌هاي کرونا چند روز تا زمان اعلام نتيجه تست زمان نياز است که در همين زمان ممکن است فرد ديگران را به کرونا آلوده کند.

اين استاد دانشگاه ادامه داد: در اين آزمايش توسعه يافته از واکنش‌هاي پليمرازي شديد با رعايت نکات ايمني استفاده مي‌شود و احتمال خطا در آن بسيار پايين است.

تا کنون چند نوع تست کرونا کشف شده است که هر کدام با درصد خطاي قابل توجهي داشته و نتوانسته اند بسياري از مبتلايان را شناسايي کنند. 


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar