مهر/ روز گذشته دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا اعلام کرد به کوويد ۱۹ مبتلا شده است. در همين راستا ترامپ قبل از انتقال به بيمارستان يک داروي آزمايشي تاييد نشده دريافت کرد.
اين داروي آزمايشي در حقيقت يک کوکتل آنتي‌بادي است که در آن دو يا چند آنتي‌بادي توليد شده در آزمايشگاه با يکديگر ترکيب شده‌اند و پزشکان معتقدند علاوه بر کاهش سطح ويروس کرونا در بدن بيمار، علائم بيماري را نيز کاهش مي‌دهد.

شرکت فناوري زيستي آمريکايي Regeneron اين دارو را توليد کرده که هم اکنون در مرحله آزمايش باليني است. تاکنون هيچ مقام قانونگذاري بهداشتي آن را تاييد نکرده است.
شرکت «رجنرون» روز سه شنبه اعلام کرده بود داروي مذکور با ويروس مقابله مي‌کند و همچنين علائم ابتلا به کوويد ۱۹ را در بدن بيماراني کاهش مي‌دهد که در بيمارستان بستري نشده‌اند.

به گفته اين شرکت زيست فناوري کوکتل آنتي‌بادي مذکور روي افرادي کارآمدتر است که هنوز بدنشان واکنش ايمني نسبت به بيماري توليد نکرده است.
با اين وجود برخي از کارشناسان سوالاتي درباره استفاده رئيس جمهور از يک داروي تاييد نشده مطرح کرده‌اند.
البته تاکنون نتايج اين داروي آزمايشي موفقيت‌آميز بوده است. ۲۷۵ نفر از شرکت کنندگان در آزمايش باليني پس از دريافت آن، وضعيت مساعدتري داشتند. با اين وجود اين آزمايش باليني در مقياس کوچک انجام شده و هنوز هيچيک از همتايان پزشکي آن را بررسي نکرده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar