نماد آخرین خبر

چرا به پاپ‌کورن در رژیم غذایی خود نیاز داریم؟

منبع
ايرنا
بروزرسانی
چرا به پاپ‌کورن در رژیم غذایی خود نیاز داریم؟

ايرنا/ خوردن پاپ کورن يکي از سالم‌ ترين عادات ميان وعده‌اي است که مي‌توانيد داشته باشيد. پاپ کورن پر از فيبر است؛ حتي آنتي اکسيدان‌هاي بيشتري نسبت به برخي ميوه‌ها و سبزيجات دارد و ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند.

۱. کالري کمي دارد: سالم ترين نوع پاپ کورن تنها ۳۰ کالري در هر فنجان دارد. در همين حال، پاپ کورن متوسط و بزرگ در سالن‌هاي سينما هر کدام ۱۲۰۰ کالري و ۶۰ گرم چربي اشباع دارند؛ اما در خانه، شما مي‌توانيد پاپ کورن را با روغن کم درست کرده و خيلي سالم‌تر ميل کنيد.

۲. پاپ کورن مي تواند سالم تر از ميوه ها و سبزيجات: بر اساس يک تحليل در سال ۲۰۱۹ در مجله آنتي اکسيدان‌ها، پاپ کورن از پلي فنول‌ها ساخته مي‌شود، پلي فنول‌ها همان ترکيبات يافت شده در گياهان است که به عنوان آنتي اکسيدان عمل مي‌کنند و التهاب را کاهش مي‌دهند. پلي فنول‌ها به شدت در ميوه‌ها و سبزيجات رقيق مي‌شوند؛ زيرا ۹۰ درصد آب هستند. با اين حال پاپ کورن از حدود ۴ درصد آب ساخته شده است، بنابراين پلي فنول‌ها بسيار متمرکزتر هستند، به خصوص در بدنه (پوسته هاي سخت). با توجه به يک مطالعه قبلي از دانشگاه اسکرنتون، يک وعده پاپ کورن مي تواند شامل ۳۰۰ ميلي‌گرم پلي فنول باشد. پاپ کورن بسياري از ويتامين‌ها و مواد مغذي ديگر ندارد، بنابراين نمي تواند به طور کامل جايگزين ميوه ها و سبزيجات در رژيم غذايي شما شود. پس بايد پاپ کورن را در رژيم غذايي خود اضافه کنيد نه جايگزين مواد غذايي ديگر.

۳. پاپ کورن ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند: يکي از مزيت‌هاي پلي فنول ها، توانايي آن ها در مسدود کردن آنزيم‌هايي است که سرطان را رشد مي‌دهند. پاپ کورن گسترش سلول هاي سرطاني را تنظيم مي کنند. معمولا يکي از راه‌هاي مبارزه با سرطان خوردن ميوه و سبزيجات است؛ ولي مقدار بيشتري از موادي که از سرطان جلوگيري يا مبارزه مي‌کنند در پاپ کورن وجود دارد. پاپ کورن مي‌توانند از التهاب و ساخت پلاک جلوگيري کنند. غذاهاي غني از پلي فنول‌ها ممکن است به جلوگيري از بيماري‌هاي قلبي و عروقي کمک کنند.

۳. پاپ کورن، غلات سبوس دار است: پاپ کورن يک ميان وعده است که ۱۰۰ درصد غلات سبوس‌دار به حساب مي‌آيد. فقط يک وعده پاپ کورن بيش از ۷۰ درصد از مصرف غلات سبوس‌دار روزانه را تغذيه مي‌کند. خوردن پاپ کورن يکي از ۳۰ راه براي دريافت فيبر بيشتر در رژيم غذايي است.

۴. پاپ کورن ممکن است به درمان يبوست کمک کند: از آنجا که پاپ کورن غلات سبوس دار است، فيبر نامحلول آن به بهبود عملکرد دستگاه گوارش شما کمک و از يبوست جلوگيري مي‌کند. به گزارش سازمان غذا و دارو (FDA) يک وعده ۳ فنجاني پاپ کورن حاوي ۳.۵ گرم فيبر است و يک رژيم غذايي با فيبر بالا مي‌تواند به نظم روده کمک کند.

۵. اين ميان وعده رژيم غذايي کامل است: غذاهاي با فيبر بالا زمان بيشتري براي هضم نسبت به غذاهاي غير فيبري طول مي کشد، بنابراين آنها مي توانند شما را کامل تر نگه داريد. تنقلات در پاپ کورن هوا ظاهر شده در بين وعده هاي غذايي مي تواند شما را کمتر توسط شيريني و غذاهاي چرب وسوسه. فقط روي کره و نمک بار نکن . اتمام اين ايده هاي ميان وعده سالم ديگر براي نگه داشتن رژيم غذايي خود را در مسير.

۶. پاپ کورن به کمک بيماران ديابتي: اگرچه بر روي برچسب‌هاي غذايي پاپ کورن، کربوهيدرات‌ ذکر شده است؛ اما تأثير مشابهي بر قند خون مانند نان سفيد ندارد. بر اساس تحقيقات سال ۲۰۱۵ در مجله سيرکيوليشن، غذاهايي با فيبر بالا که کربوهيدرات دارند قابل هضم نيستند. بنابراين ميزان هضم غذا را کند مي‌کند و باعث افزايش تدريجي‌تر و کمتر قند خون مي‌شود.

۷. طعم‌هاي مختلف پاپ کورن: پاپ کورن را مي‌توانيد با نمک و کره يا پودر پنير ميل کنيد. مي‌توانيد از سس‌هاي تند استفاده کرده يک طعم ايتاليايي را امتحان کنيد. در هنگام طبخ پاپ کورن مي‌توانيد از پنير پارميسان نيز استفاده کنيد. بهتر است بدانيم که هر گونه ادويه و مواد جديدي که به شکل سنتي پاپ کورن اضافه مي‌کنيم، مقدار کالري آن را بالا مي‌بريم.

 ۸. پاپ کورن آهن بيشتري نسبت به اسفناج دارد: به گفته وزارت کشاورزي ايالات متحده آمريکا، ۱ اونس (۲۸ گرم) پاپ کورن حاوي ۰.۹ ميلي گرم آهن است، در حالي که ۱ فنجان اسفناج خام (۳۰ گرم) ۰.۸ ميلي گرم آهن دارد. اين اعداد کوچک به نظر مي رسد، اما مردان بالغ روزانه تنها نياز به ۸ ميلي گرم آهن در رژيم غذايي خود دارند. از سوي ديگر زنان بالغ به ۱۸ ميلي گرم آهن در روز نياز دارند (به دليل خوني که در دوران قاعدگي از دست مي دهند). به گزارش مرکز کنترل و پيشگيري بيماري‌ها، تقريبا ۱۰ درصد زنان کمبود آهن دارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar