نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سلامت

راز معجزه آسای گذاشتن یک حبه سیر زیر بالشت

منبع
رکنا
بروزرسانی
راز معجزه آسای گذاشتن یک حبه سیر زیر بالشت

رکنا/گذاشتن يک حبه سير زير بالش، يک روش قديمي و ساده براي داشتن خوابي عميق و باکيفيت است. اين شيوه بخصوص براي افرادي که از بيخوابي و بد خوابي رنج مي برند فوق العاده است.
سير يک ماده غذايي قديمي و آبا و اجدادي است که به عنوان چاشني در تهيه انواع غذا‌ها استفاده مي‌شود و يکي از ترکيبات اصلي دارو‌هاي تجويز شده در طب سنتي است. اين ماده غذايي هم خانواده پياز بودن و با وجود اينکه بوي کمابيش نامطلوبي دارد، اما يکي از پرمصرف‌ترين مواد غذايي در سرتاسر جهان است.
در دوران باستان سير به عنوان يک چاشني و طعم دهنده درتهيه غذا‌ها استفاده مي‌شود و همچنين از آن براي درمان بيماري‌ها و دور کردن جن و پري استفاده مي‌کردند. اگرچه مورد آخر امروزه به تاريخ پيوسته و خرافات محسوب ميشود، اما در هر عصري از سير براي از بين بردن انرژي‌هاي منفي و رسيدن به سلامتي بهره جسته اند.

ارزش غذايي سير
شايد جالب باشد بدانيد که سير يک ماده غذايي پرکالري است. به اين ترتيب که کالري هر ۱۰۰ گرم از آن مي‌تواند تا ۱۰۰ کيلوکالري برسد. با اين حال از آنجايي که مردم ميزان بسيار کمي از اين ماده غذايي مفيد را مصرف مي‌کنند معمولا مشکلي در ايجاد اضافه وزن ايجاد نمي‌کند.

علاوه بر اين، سير حاوي کربوهيدرات‌هاي پيچيده و پروتئين‌ها است که راندمان جسمي و روحي را بالا مي‌برند. سير همچنين داراي ويتامين‌هاي گروه B و مواد معدني ضروري مانند سديم، پتاسيم و منيزيم هست. با اين حال خاصيت اصلي اين ماده غذايي را به ميزان بالاي ترکيبات گوگردي آن مانند آليسين نسبت مي‌دهند.

خواص اصلي سير
سير به دليل خواصي که دارد عنوان يکي از بهترين مواد غذايي در رژيم غذايي را به خود اختصاص داده است. اين ماده غذايي يکي از مکمل‌هاي خوب براي تسکين و در مان انواع بيماري ها، اختلالات متابوليکي و مشکلات دستگاه تنفسي محسوب مي‌شود. در واقع سير سرشار از آنتي اکسيدان‌ها و ترکيبات ضدالتهابي است در نتيجه يکي از بهترين‌ها براي سلامت قلب و عروق مي‌باشد.
مصرف منظم سير باعث افزايش نرمي و انعطاف پذيري رگ‌ها مي‌شود، مازاد چربي خون را دفع کرده و فشار خون را تنظيم مي‌کند. اين ماده غذايي جريان خون به سمت سلول‌هاي بدن را بهبود داده و به پيشگيري از پيري زودهنگام کمک مي‌کند. سير خواص ضدباکتريايي و ضدعفوني کنندگي دارد تاجايي که حتي به ميزان آنتي بيوتيک‌ها موثر عمل مي‌کند. اين ماده غذايي ادرارآور طبيعي است که با احتباس آب در بدن و التهاب بافت‌ها مقابله مي‌کند. علاوه براين متخصصان به اين نتيجه رسيده اند وزن افرادي که به طور منظم سير مصرف مي‌کنند کمتر از افرادي است که سير نمي‌خورند.

فوايد گذاشتن يک حبه سير زير بالشت
گذاشتن يک حبه سير زير بالشت يک روش قديمي و ساده براي داشتن خوابي عميق و باکيفيت است. اين شيوه بخصوص براي افرادي که از بيخوابي و بد خوابي رنج مي‌برند فوق العاده است. ترکيبات گوگردي سير در بوي آن نيز وجود دارد و مانند يک ماده آرامبخش عمل مي‌کند و در نتيجه کيفيت خواب را بهبود مي‌دهد. زينک موجود در اين ماده غذايي نيز باعث ايجاد احساس آرامش مي‌شود.

با وجود اينکه شايد در شب‌هاي اول از بوي سير اذيت شويد، اما به مرور به اين بو عادت مي‌کنيد. اگر بيخوابي داريد اين روش طبيعي و ساده را امتحان کنيد. چون مشاهده خواهيد کرد که صبح با بدني پرانرژي از خواب بيدار مي‌شويد و تمام روز را با انرژي بيشتري سپري مي‌کنيد. براي افزايش نتيجه همچنين مي‌توانيد به طور ناشتا سير مصرف کنيد. مي‌توانيد اين سير را به تنهايي يا با ليموترش مصرف کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره