ايسنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان گفت: معمولا علائم و عوارض تزريق واکسن تا چند روز موقتي بوده ولي علائم ابتلا به کرونا طولاني‌تر است.

پرويز قزلباش ظهر امروز (۱۳ مردادماه) در نشست خبري که به صورت ويدئوکنفرانس برگزار شد، در رابطه با عوارض تزريق واکسن کرونا، اظهار کرد: معمولا عوارض تزريق واکسن کرونا چند ساعت بعد بروز مي‌کند و افراد دچار علائمي مانند درد و قرمزي محل تزريق، ضعف و بي‌حالي، تب خفيف يا شديد و موقت، بدن‌ درد و غيره شود که پس از چند روز اين علائم ديگر بروز نمي‌کند.

وي در رابطه با علائم ابتلا به بيماري کرونا، افزود: مبتلايان به کرونا ممکن است بدون علائم يا علائم خفيف يا شديد داشته باشند که معمولا طولاني‌تر از عوارض تزريق واکسن کرونا بوده و يکي از شايع‌ترين علائم ابتلا به کوويد - ۱۹، درد قفسه سينه و احساس تنگي نفس است.

اين مسئول با بيان اينکه در مواقع نادري امکان دارد فردي که واکسينه شده چند روز قبل از تزريق واکسن داراي علائم بيماري کرونا باشد، تصريح کرد: افرادي که پس از تزريق واکسن کرونا علائم شديدي دارند مثل درد قفسه سينه هستند بايد به پزشک يا مراکز ۱۶ ساعته سرپايي مراجعه کنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان در رابطه با واکسيناسيون در خانم‌هاي باردار و شيرده، گفت: خانم‌هاي باردار بايد براساس وضعيت بارداري خود با مراجعه به پزشک در اين رابطه مشورت کنند؛ ولي در رابطه با دريافت واکسن کرونا در خانم‌هاي شيرده نکته خاصي در اين زمينه وجود ندارد.

قزلباش در رابطه با واکسيناسيون گروه‌هاي هدف، اظهار کرد: اکنون واکسيناسيون گروه‌هاي سني بالاي ۵۰ سال و مشاغلي که با افراد زيادي در ارتباط هستند اعم از خبرنگاران، پرسنل نيروي انتظامي، کارمندان بانک، اساتيد و اعضاي هيأت علمي و رانندگان تاکسي در حال انجام است و به زودي واکسيناسيون قضات نيز آغاز خواهد شد.

وي از افزايش قابل توجه بيماران سرپايي و بستري مبتلا به کرونا در استان زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: شب گذشته ۷۷ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي استان بستري شدند که ميزان اشغال تخت‌هاي بيمارستاني توسط بيماران مبتلا به کرونا به بيش از ۴۰۰ تخت رسيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar