ایسنا/مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۶۵ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۶۴ هزار و ۱۳۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۳۹ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۷۷۳ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

  بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۴۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۸۰۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۵ هزار و هند با بیش از ۴۷۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۴۹,۹۳۴,۷۹۱۸۰۸,۶۰۸
۲هند۳۴,۶۳۳,۲۵۵۴۷۰,۶۲۰
۳برزیل۲۲,۱۳۸,۲۴۷۶۱۵,۶۰۶
۴انگلیس۱۰,۴۲۱,۱۰۴۱۴۵,۵۵۱
۵روسیه۹,۷۶۹,۰۱۱۲۸۰,۰۷۲
۶ترکیه۸,۸۸۱,۷۶۰۷۷,۶۴۵
۷فرانسه۷,۸۷۵,۰۱۲۱۱۹,۵۰۶
۸آلمان۶,۱۴۳,۸۵۶۱۰۳,۵۳۰
۹ایران۶,۱۳۱,۳۵۶۱۳۰,۱۲۴
۱۰آرژانتین۵,۳۳۹,۳۸۲۱۱۶,۶۴۳

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۰ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۱۰۴ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۳۱ هزار و ۳۵۶ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۱۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

انتهای پیام

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar