سیناپرس/ گهواره های الکتریکی در سال های اخیر بسیار رواج یافته و بسیاری از والدین از آن ها برای خواباندن نوزادان خود استفاده می کنند. این موضوع در حالی است که میلیون ‌ها قطعه از این محصول در آمریکا فراخوانده شده اند زیرا ممکن است جان نوزادان را به خطر بیاندازد.

 در پی مشخص شدن خطرناک بودن برخی از نمونه های گهواره های الکتریکی نوزاد مقامات بهداشتی ایالات متحده فراخوان جمع آوری این محصولات را صادر کردند زیرا نوزادان در حال خزیدن ممکن است در تسمه‌هایی که زیر آنها آویزان است گیر کرده و خفه شوند.

این فراخوان برای تاب و راکرهای MamaRoo و RockaRoo  است که توسط  شرکت Thorley Industries از پیتسبورگ ساخته شده اند. این شرکت با نام 4moms فعالیت می کند و کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده ایالات متحده طی روزهای گذشته رسما خطرناک بودن این محصولات را اعلام کرده است.

به باور متخصصین،  هر کسی که یک نوزاد دارد که قادر به خزیدن و چهار دست و پا راه رفتن باشد، باید فوراً استفاده از این تجهیزات را متوقف کند.
در این اطلاعیه آمده است که والدین باید گهواره های الکتریکی را در محلی قرار دهند که نوزادان در حال چهار دست و پا راه رفتن، قادر نباشند که به آن دسترسی داشته باشند.

متاسفانه طی هفته های گذشته در یک مورد، یک کودک ۱۰ ماهه بر اثر خفگی به وسیله این گهواره های الکتریکی جان خود را از دست داد. در مورد دیگری نیز، یک کودک ۱۰ ماهه از ناحیه گردن در تسمه این گهواره اسیر شده و خوشبختانه به موقع نجات داده شد اما گردن وی دچار آسیب دیدگی و کبودی شد.

به کلیه والدینی که این محصول یا موارد مشابه آن را در منزل دارند توصیه می شود امنیت و میزان خطر موجود را ارزیابی کرده و به هیچ عنوان این گهواره ها را در کنار کودک رها نکنند و پس از استفاده از این محصول، آن را در محلی امن و خارج از دسترس نوزادان نگهداری کرده و هیچگاه نوزاد را در اتاق تنها نگذارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar